Zavrieť

Porady

Mame pravo na nejakú soc. dávku a prispevok na byvanie?

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu.. Som rozvedená, zamestnaná, mám 2 dcéry vo veku 14 a 18 rokov, obe študujúce. Mám minimálnu mzdu, výživné mi ex manžel neplatí už 2 roky, je odsúdený a však len na podmienku, nepoberám náhradné výživne, ani iné sociálne dávky, okrem prídavku na deti. Čiže môj jediný zdroj príjmu je môj mesačný plat. Žijem v rodičovskom dome spolu s maminou, ta je na dôchodku s výškou príjmu 224 Eur, výdavky na bývanie máme vo výške cca 200 eur. Chcem sa spýtať, či mame pravo na nejakú soc. dávku ja a aj mamina, aj čo sa týka príspevku na bývanie, a ako si to treba vyrátať. Nakoľko som žiadala soc.oddelenie min. rok o výpočet kvôli nároku na sociálny prídavok, či nárok deťom na školné či štipendium, brali mi do úvahy aj to,koľko mam určené výživne a nebrali do úvahy, že mám potvrdenie od polície, že manžel neplatí a ani že nepoberám od štátu náhradné výživné a tiež mi rátali do príjmu prídavok na dieťa od štátu, a tým som nesplnila podmienky, nakoľko môj ,,prijem" bol o cca 8 eur vyšší... Ďakujem Vám za radu a skorú odpoveď..s pozdravom a veľa úspechov Debi
Naposledy upravil arizona : 12.12.10 at 18:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    debi33 Pozri príspevok
    poberala som ho pred 3 rokmi, tie vybavovacky a cakanie.. zabralo to kopu casu a ja bohuzial mam volneho casu malo,a dokonca ex stale slubuje ze zacne platit, uz som takto raz vybavovala a ked mi po 2 mesiacoch schvalili nahradne vyzivne, ex platil 3 mesiace, mne nahradne zastavili a ked on prestal a chcela som to obnovit, musela som najprv cakat 3 mesiace kym on platit nebude, potom policajti, ockat na vyjadrenie sudu a na novo vybavovat nahradne
    bohužial, ale kým nebudeš mať vybavené náhradné výživné, na žiadnu dávku v hmotnej núdzi nebudeš mať nárok, resp. UPSVaR ťa bude posudzovať, ako by si výživné od manžela dostávala a započíta ti ho do príjmu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    debi33 Pozri príspevok
    a ako to je s maminou?kedze ma dochodok iba 224 euro? ma narok aspon na nejaky prispevok na byvanie a ak ano co k tomu potrebuje? dakujem pekne za odpoved...!!
    mamine tiež nevznikne nárok na žiadnu dávku (ak sa posudzuje samostatne).

    Dávka v hmotnej núdzi, spolu s príspevkom na bývanie a príspevkom na zdr,. starostlivosť je pre jednu osobu cca 118 €.

    Jej dôchodok, znížený o 25 % je 168 € - čo je viac ako dávka v hmotnej núdzi.

    Ak chceš dávku v hmotnej núdzi pre seba, musíš začať s vybavovaním náhradného výživného. Uveď výšku čistej mzdy, či ti vôbec na dávku vznikne nárok.

    debi33 je offline (nepripojený) debi33

    debi33
    poberala som ho pred 3 rokmi, tie vybavovacky a cakanie.. zabralo to kopu casu a ja bohuzial mam volneho casu malo,a dokonca ex stale slubuje ze zacne platit, uz som takto raz vybavovala a ked mi po 2 mesiacoch schvalili nahradne vyzivne, ex platil 3 mesiace, mne nahradne zastavili a ked on prestal a chcela som to obnovit, musela som najprv cakat 3 mesiace kym on platit nebude, potom policajti, ockat na vyjadrenie sudu a na novo vybavovat nahradne

    debi33 je offline (nepripojený) debi33

    debi33
    a ako to je s maminou?kedze ma dochodok iba 224 euro? ma narok aspon na nejaky prispevok na byvanie a ak ano co k tomu potrebuje? dakujem pekne za odpoved...!!

    Mame pravo na nejakú soc. dávku a prispevok na byvanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.