Zavrieť

Porady

Dve farby v miestnosti-predelenie

Chcela by som vas poprosit o radu ohladne malovky. Mame spojenu kuchynu s obyvackou a chystame sa malovat. Kuchynu do zlta a obyvacku zeleno bezovu. Len neviem, ako pekne urobit prechod z kuchyne do obyvacky, co je zhruba v strede miestnosti. Mame to predelene nizkym murikom, z ktoreho pravej strany je obyvacka a po lavej strane murika je kuchyna. Nechceme to predelit rovnou ciarou. Viete mi poradit, ako to vyriesit ? Budem vdacna aj za obrazky. dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    aj ked uz nepatrim k "farebnym" nadsencom, tak sa pokusim poradit:

    http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/...album/kuchyna/

    na tomto linku je vcelku fajn napad s predelenim dvoch farieb... ale neviem si zivo predstavit v jednom priestore zltu, bezovu a zelenu... mne sa farby zunovali a teraz nie je cas ani chut zmenit to... a to mam napr. kancelariu doma vymalovanu na zeleno-modro zhruba rok...

    ako farebne vyblaznena chcem do noveho obytneho priestoru neutralne farby a farebnost dodat doplnkami... prestane sa mi daka farba pacit, tak dam dole zaves, vymenim obrus, vazy, obliecky na vankus, pripadne koberec a je po probleme... ale 100 ludi 100 chuti

    vanii je offline (nepripojený) vanii

    vanii
    Nálepka bude v obyvačke, už by ich tam bolo veľa a nálepka nevyrieši náš problém. Potrebujem nejaký zaujímavý prechod z jednej farby do druhej...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A čo takto prelínanie farieb (plynulý prechod z jednej farby do druhej)? Kuchyňa bude žltá, obývačka zeleno-béžová a prechod bude nenápadný, ale pritom každá miestnosť bude mať tú svoju farbu.

    bikam je offline (nepripojený) bikam

    bikam
    andreaS Pozri príspevok
    aj ked uz nepatrim k "farebnym" nadsencom, tak sa pokusim poradit:

    http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/...album/kuchyna/

    na tomto linku je vcelku fajn napad s predelenim dvoch farieb... ale neviem si zivo predstavit v jednom priestore zltu, bezovu a zelenu... mne sa farby zunovali a teraz nie je cas ani chut zmenit to... a to mam napr. kancelariu doma vymalovanu na zeleno-modro zhruba rok...

    ako farebne vyblaznena chcem do noveho obytneho priestoru neutralne farby a farebnost dodat doplnkami... prestane sa mi daka farba pacit, tak dam dole zaves, vymenim obrus, vazy, obliecky na vankus, pripadne koberec a je po probleme... ale 100 ludi 100 chuti
    Ten link je fajn, ale ten komentár okolo ??? Pani chcela konkrétnu radu, nie názor na farebné či neutrálne steny.

    euina je offline (nepripojený) euina

    euina
    ja som toto riešila u mojich neterí, keďže majú spoločnú izbu, jedna chcela modrú a druhá žltú, tak sme to vyriešili nasledovne:
    farby sa v strede miestnosti "stretli", čiže boli oddelené akoby čiarou. Zobrala som igelitovú tašku z nemenovaného obchodu, pokrčila a jemne namočila do farby. Farbu som si dala na tanier, len v tenkej vrstve. Žltou farbou som robila "ďobky" pri prechode na modrej stene a modrou taškou som "ďobkala" na žltej strane asi 20 cm z každej strany, takže sa tie farby akoby prelínajú, vypadá to zaujímavo a ten prechod nie je taký nápadný, ako keď ti tam zostane len rovná čiara. Ide to úplne jednoducho, len sa netreba báť. Tašku treba omočiť len v troške farby, ja som si to vyskúšala na nečisto tak, že som si to namočila najprv v čistej vode a skúsila niekde, kde bude skriňa. Malo by ti to robiť taký efekt, ako v príspevku č.6 s tou morskou hubkou. V najhoršom ten kúsok premaľuješ.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    bikam Pozri príspevok
    Ten link je fajn, ale ten komentár okolo ??? Pani chcela konkrétnu radu, nie názor na farebné či neutrálne steny.
    a co som nebodaj niekomu ublizila? ved sme na fore, tu sa diskutuje... a nic zle som nenapisala, neurazala, nenadavala... tak kde je problem?

    ja som si len vsimla, ze vela ludi ked zariaduje svoje prve byvanie (vratane mna) ide bezhlavo do farieb... a napisala som len vlastnu skusenost, ze som urobila to iste a teraz sa musim pozerat na farby, ktore su mi proti srsti a v kazdej miestnosti navyse ina farba... mozno niekto nad tym zauvazuje a zmeni nazor, ked nie, nikoho nenutim, nech si namaluju aj duhu v obyvacke, mne to je fuk, ja tam zit nebudem... nabuduce aj ked budem vediet, radsej si klepnem po prstoch a nic dalej neposuniem... nech si kazdy hlada to co chce a kde chce... teraz zacinam byt ostra... teraz si zasluzim daku tu kritiku...

    bikam je offline (nepripojený) bikam

    bikam
    andreaS Pozri príspevok
    a co som nebodaj niekomu ublizila? ved sme na fore, tu sa diskutuje... a nic zle som nenapisala, neurazala, nenadavala... tak kde je problem?

    ja som si len vsimla, ze vela ludi ked zariaduje svoje prve byvanie (vratane mna) ide bezhlavo do farieb... a napisala som len vlastnu skusenost, ze som urobila to iste a teraz sa musim pozerat na farby, ktore su mi proti srsti a v kazdej miestnosti navyse ina farba... mozno niekto nad tym zauvazuje a zmeni nazor, ked nie, nikoho nenutim, nech si namaluju aj duhu v obyvacke, mne to je fuk, ja tam zit nebudem... nabuduce aj ked budem vediet, radsej si klepnem po prstoch a nic dalej neposuniem... nech si kazdy hlada to co chce a kde chce... teraz zacinam byt ostra... teraz si zasluzim daku tu kritiku...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.