Zavrieť

Porady

VYHLÁSENIE na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti

Dobry den, poprosim o radu s takouto vecou. Precitala som uz nejake rady, ale stale v tom nemam jasno.
Som studentka, pracujem na Dohodu o brig. praci studenta.
Od 10/2009 som mala 2 zamestnavatelov, pricom u 1. som zacala skor a tam mi dan nestrhavali ( cize som si UPLATNILA(???) nezdaniteľnú časť základu dane, ano?) U 2. zamestnavatela mi dan strhavali.
30.6.2010 som skoncila u 2. zamestnavatela.
31.10.2010 som skoncila aj u 1. zamestnavatela.

1.11.2010 som zasa zacala pracovat u 2. zamestnavatela . Mozem si teda uplatnit teraz od 1.11.2010 nezdanitelnu cast, aby mi teda dan nestrhavali, kedze uz mam len jedneho zamestnavatela??
Alebo sa to da zmenit az v novom roku?

Dakujem za pomoc.

Pekny den.

Tamara
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    tamarka711 Pozri príspevok
    Dobry den, poprosim o radu s takouto vecou. Precitala som uz nejake rady, ale stale v tom nemam jasno.
    Som studentka, pracujem na Dohodu o brig. praci studenta.
    Od 10/2009 som mala 2 zamestnavatelov, pricom u 1. som zacala skor a tam mi dan nestrhavali ( cize som si UPLATNILA(???) nezdaniteľnú časť základu dane, ano?) U 2. zamestnavatela mi dan strhavali.
    30.6.2010 som skoncila u 2. zamestnavatela.
    31.10.2010 som skoncila aj u 1. zamestnavatela.

    1.11.2010 som zasa zacala pracovat u 2. zamestnavatela . Mozem si teda uplatnit teraz od 1.11.2010 nezdanitelnu cast, aby mi teda dan nestrhavali, kedze uz mam len jedneho zamestnavatela??
    Alebo sa to da zmenit az v novom roku?

    Dakujem za pomoc.

    Pekny den.

    Tamara
    môžeš podpísať vyhlásenie na uplatnenie NČ teraz, nie je podmienka k novému roku

    ak by si si neuplatnila, v DP sa to aj tak vysporiada, pretože tam si uplatníš celú ročnú NČ a aj príjmy za celý rok zrátaš zo všetkých dohôd

    tamarka711 je offline (nepripojený) tamarka711

    tamarka711
    Ano, to viem, ze sa to da potom v DP. Len som chcela vsetky peniazky uz teraz A od januara by som si to menila tak ci tak, takze to chcem uz hned teraz od zaciatku a budem mat v tom jasno, kedze si to cele (mzdy) pripravujem sama.

    Dakujem moc!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tamarka711 Pozri príspevok
    Ano, to viem, ze sa to da potom v DP. Len som chcela vsetky peniazky uz teraz A od januara by som si to menila tak ci tak, takze to chcem uz hned teraz od zaciatku a budem mat v tom jasno, kedze si to cele (mzdy) pripravujem sama.

    Dakujem moc!
    Vyhlásenie môžeš mať súbežne uplatnené len u jedného zamestnávatela. Pri skončení dohody si podpísala zmenu (ukončenie) vo Vyhlásení ?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    tamarka711 Pozri príspevok
    Ano, to viem, ze sa to da potom v DP. Len som chcela vsetky peniazky uz teraz A od januara by som si to menila tak ci tak, takze to chcem uz hned teraz od zaciatku a budem mat v tom jasno, kedze si to cele (mzdy) pripravujem sama.

    Dakujem moc!
    Ak si myslela na to, či ti nový zamestnávateľ z dôvodu neuplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane v predchádzajúcich kalendárnych mesiacoch môže vrátiť daň už teraz, tak to nemôže. Dá sa to uplatniť len podaním daňového priznania, alebo v ročnom zúčtovaní dane zo závislej činnosti.

    tamarka711 je offline (nepripojený) tamarka711

    tamarka711
    veronikasad Pozri príspevok
    Vyhlásenie môžeš mať súbežne uplatnené len u jedného zamestnávatela. Pri skončení dohody si podpísala zmenu (ukončenie) vo Vyhlásení ?
    Nie, nepodpisala som nic, len Dohodu o ukonceni brig. prace studenta. Musim ist teda este k 1. zamestnavatelovi podpisat toto, aby som si mohla vyhlasenie uplatnit u 2. ??
    Myslela som, ze toto vyhlasenie automaticky zanika ukoncenim prac. pomeru (teda u mna DoBPŠ).

    tamarka711 je offline (nepripojený) tamarka711

    tamarka711
    Mária.K. Pozri príspevok
    Ak si myslela na to, či ti nový zamestnávateľ z dôvodu neuplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane v predchádzajúcich kalendárnych mesiacoch môže vrátiť daň už teraz, tak to nemôže. Dá sa to uplatniť len podaním daňového priznania, alebo v ročnom zúčtovaní dane zo závislej činnosti.
    Nie, mala som na mysli, ze chcem mat vsetky peniazky (mzdu+dan) za november a december u 2. zamestnavatela (ktory je teraz uz jedinym mojim zamestnavatelom).

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja si myslím, že ukončením PP zaniká aj platnosť toho vyhlásenia a kludne môže u nového znova podpísať. tam zasa to vyhlásenie platí odo dňa vzniku PP, takže k súbehu nedôjde /v zmysle zadania/.

    Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

    Xantypa
    Prosím vie mi niekto poradiť, kde dať zamestnancom podpísať vyhlásenie, že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k zmenám, keď majú vypísané všetky štyri kolonky? Dať im nové vyhlásenie? Prefotiť 3 a 4 stranu? Ako to prosím riešite? Ďakujem

    VYHLÁSENIE na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.