Zavrieť

Porady

Odpredanie dlhu

Prosím o radu , manžel ma dlh v CSOB. Ešteš v roku 2008 mu zo súdu prišiel platobný rozkaz na sumu niečo cez vyše 5000 EUR. Celú sumu sme nemohli zaplatiť a tak sme sa z advokátskou spoločnosťou , ktorá robí pre CSOB dohodli na splátkovom kalendári , kde sme platili po 280 EUR mesačne, bolo to rozpočítané na 24 mesiacov.
Rok som to platila pravidelne a teraz v decembri som sa dozvedela , že tá advokátska kancelária dlh predala spoločnosti intrum justitia. Lenže ked sosm volala tam , tak zrazu z tych zvyšných 12 splátok je až 15 s tým že stále aj pri pravidelnom platení tam budú nabiehať vysoké úroky ... nerozumiem tomu, prečo ? Ved sme mali dohodu , ja za to nemôžem že to odpredali .. prosím poradte čo mám robiť , v Intrum justitia nič neporadia, proste ste dlžný tak platte tolko kolko vám povieme....
PORADTE, prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečítaj si pozorne uzavretú dohodu. Pravdepodobne je tam poznámka o výške úrokov až do dňa zaplatenia.
    Ak tam nemali úroky nabiehať, muselo by v dohode byť uvedené, že splátky sú včítane úrokov.
    Je tiež možne, že úroky nabehli z dôvodu síce pravidelných splátok, ale oneskorene zaplatených - predpis do 1.dňu v mesiaci si možno platila až ku koncu mesiaca. sankčné úroky /takmer naisto v dohode uvedené/ bývajú výrazne vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.