Zavrieť

Porady

zamrznute vodovodne potrubie

Dobry Den,
Rad by som sa vas spytal. Dnes pri -12 °C mi zamrzlo privod vody. Pravdepodobne chyba je sposobena zlou izolaciou vodovodnych trubiek v mieste kde potrubie vstupuje do domu.
Mate nejaky napady ako rozmrazit takto potrubie? ( nejde o kovove potrubie)

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mfo1211 je offline (nepripojený) mfo1211

    mfo1211
    kazdopadne dakujem, len mam otazku ta hadica nieje kovova skor by som povedal ze je z gumy alebo z nejake umelej hnoty. Mozem na to pouzit teplovzdusnu pistol, neznicim privod nahodov?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    mfo1211 Pozri príspevok
    kazdopadne dakujem, len mam otazku ta hadica nieje kovova skor by som povedal ze je z gumy alebo z nejake umelej hnoty. Mozem na to pouzit teplovzdusnu pistol, neznicim privod nahodov?
    no podľa môjho názoru teplovzdušná pištoľ skôr roztopí/poškodí prípojku... tú možno použiť len na kovové časti potrubia...

    ja som tento problém riešil minulý rok zohrievaním plastovej trúbky elektrickým ohrievačom.... postavil som ho priamo k prívodu...

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Na pištoli nastavím vhodnú teplotu, držím ju v primeranej vzdialenosti, trubku priebežne kontrolujem rukou, atď.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    mfo1211 Pozri príspevok
    kazdopadne dakujem, len mam otazku ta hadica nieje kovova skor by som povedal ze je z gumy alebo z nejake umelej hnoty. Mozem na to pouzit teplovzdusnu pistol, neznicim privod nahodov?
    Nie nezničíte ju ,robil som tak x ráz.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Toto sa stalo aj nam pred dvomi rokmi, mysleli sme, ze je chyba vo vodarnach, ale poradili nam, aby sme trubky, ktore idu do domu nahriali a ze to bude v poriadku. Zapli sme tam staru etaviru a za pol hodiny to bolo rozmrznute. Odvtedy mame trubky obkrutene textilom a uz sa to nezopakovalo. Uz bolo aj 18 stupnov mrazu a voda tiekla v pohode.

    mfo1211 je offline (nepripojený) mfo1211

    mfo1211
    Takze nakoniec som prisiel domov a bolo to odmzrznute. Nastastie. Ale aj tak som rychlo zaizoloval predpokladane miesto zamrznutia.

    Dakujem.

    zamrznute vodovodne potrubie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.