Zavrieť

Porady

pocitam spravne odpody a dan z prijmu nehnutelnosti?

Prosim, pocitam spravne ake odvody a dan zaplatime za rok 2011 z prijmu z prenajmu? Vopred dakujem moc za radu.

sme dvaja starobní dôchodcovia

uplatnujem si 40% pausalne vydavky

prenajom je 400 EUR mesačne x 12 mesiacov = 4800 EUR rocne

sumu 4800 EUR delime dvoma kedze ide o bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov, teda 4800/2 = 2400 EUR

2400 EUR – 500 EUR odpocitatelna polozka = 1900 EUR

VYPOCET ZDRAVOTNYCH ODVODOV PRE 1 DOCHODCU:
1900 z toho 40% dole pausalne vydavky 1140 EUR = /(deleno) 2,14 = 532 EUR z toho 14 percent = 74,60 EUR zdravotne odvody

VYPOCET DANE Z PRIJMU PRE 1 DOCHODCU
dan z prijmu 19% z 1140 EUR = 216,60 EUR dan z prijmu

SPOLU PRE 2 DOCHODCOV
74,60 + 216,60 = 291,20 EUR = 12,13% na odvody a dane = x2 DOCHODCOVIA = 582,40 EUR

Je to prosim spravne?

Nikde sme nenasli poriadne vysvetlenia :-( ... dakujem za radu! :-)

Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    onical je offline (nepripojený) onical

    onical
    Má to logiku,keď vraveli,že odvody sa budú platiť z toho,čo dane.Približne tak mi to povedali na minister.zdravotníctva.V poisťovni mi však povedali,že min.odvod bude 552€ ročne.Tu sa zaoberajú tým,či preddavky,alebo až pri zúčtovaní,ale ľudia s nízkym príjmom z prenájmu potrebujú vedieť hlavne sumu.Ja sa prikláňam k vášmu výpočtu a neverím,že to bude 552€.

    onical je offline (nepripojený) onical

    onical
    A zamotám to ešte viac.Keď mi pani na ministerstve zdravotníctva povedala,že zdrav.odvody budú len zo zdaniteľ.príjmov tak som jej povedal,že ak bude mať moja matka (dôchodca) príjem 130x12=1560€,tak nemusí podať DP a platiť daň z príjmu,teda by nemusela platiť ani poistné,povedala,že mi odpovie mailom,tak čakám.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    onical Pozri príspevok
    A zamotám to ešte viac.Keď mi pani na ministerstve zdravotníctva povedala,že zdrav.odvody budú len zo zdaniteľ.príjmov tak som jej povedal,že ak bude mať moja matka (dôchodca) príjem 130x12=1560€,tak nemusí podať DP a platiť daň z príjmu,teda by nemusela platiť ani poistné,povedala,že mi odpovie mailom,tak čakám.
    Tiež som to počula. Ja čakám na semináre. To už by malo byť všetko jasné.

    pocitam spravne odpody a dan z prijmu nehnutelnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.