Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch za rok 2005

Nemáte náhodou niekto k dispozícií tlačivo

"Potvrdenie o vyplatených a zúčtovaných príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok)..."

...2005 ???

Inak povedané, čo vydávate - aké potvrdenie na daňové účely - zamestnancom, ktorí od Vás odišli alebo odchádzajú v priebehu roka 2005 ?

Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak sa nad tlačivom za obdobie roka 2004 zamyslíte, uznáte, že asi bude problém použiť ho aj za rok 2005 - keďže príspevky na DDS v roku 2005 na rozdiel od roka 2004 už neznižujú čiastkový základ dane...

    Viď riadok 03 b),
    riadok 03 c),
    a riadok 04.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja mám tlačivo, kde mám príspevky zamestnanca na DDS uvedené ako neuplatnené a zároveň mi nevstupujú ani do výpočtu čiastkového základu dane

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    U nás používame zatiaľ staré tlačivo, pričom príspevky na DDP zapisujeme do riadku 03b2, ako neuplatnené príspevky. Riadok 03c je úhrn 03a, 03b1, takže príspevky DDP neznížia čiastkový základ dane.

    Ja už dlhšiu dobu striehnem na stránke MF, či sa neobjaví nejaké aktuálnejšie tlačivo Potrdenia a zatiaľ bezvýsledne.

    V tejto súvislosti mi ale napadá otázka, či potvrdenie o zaplatení príspevkov na DDP bude postačovať v takejto forme (1 riadok Potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch ...) od zamestnávateľa, alebo bude nutné potvrdenie od poisťovne.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Aha, takže používate tlačivo z roka 2004 a príspevky na DDS uvádzate do r.03/b/2.

    OK, môže byť. Keďže MF doteraz nevydalo nové tlačivo, tak zrejme to tak aj zostane.

    papmi je offline (nepripojený) papmi

    papmi
    včera som bola na školení a sľúbili, že v najbližších dňoch na stránkach MF bude vzor tlačiva pre poisťovne, na ktorom budú potvrdzovať ľuďom, že majú u nich životné poistenie a teda aj pre ostatné možnosti, ktoré zákon uznáva by to malo byť platné tlačivo. To by malo zároveň slúžiť aj na potvrdenie tých zákonných podmienok - 10 rokov trvania zmluvy a výplata po 55 roku života. Tak uvidíme...

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    papmi
    včera som bola na školení a sľúbili, že v najbližších dňoch na stránkach MF bude vzor tlačiva pre poisťovne, na ktorom budú potvrdzovať ľuďom, že majú u nich životné poistenie a teda aj pre ostatné možnosti, ktoré zákon uznáva by to malo byť platné tlačivo. To by malo zároveň slúžiť aj na potvrdenie tých zákonných podmienok - 10 rokov trvania zmluvy a výplata po 55 roku života. Tak uvidíme...

    Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú Dobre, že už sľubom po skúsenostiach neveríme:p

    Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch za rok 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.