Zavrieť

Porady

dovoz tovaru

Prosím o pomoc!!!

Objednali sme u nášho dodávateľa tovar. Dodávateľ je z EU Nemecko. Dodávateľ nakúpil tento tovar z Číny. Trnasport tovaru: tovar pôjde priamo z Číny k nám na Slovensko. Teraz mi volali z Nemecka, že im mám dať adresu Colného úradu, kde patrí naša firma. Máme my nejaký záväzok voči Colnému uradu. Prosím Vás poraďte!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    My mávame podobné dovozy a vývozy od Holandských dodávateľov a príde nám to z USA priamo na nás. V takomto prípade to preclievame u nás na colnici a clo a DPH prefakurovávame našemu dodávateľovi do Holandska.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Takýto prípad mám prvý krát. Doteraz som sa vôbec s tým nestretla. Ked sa to preclieva na colnici, musí tam isť kamion s tovarom alebo len faktúra a dod. list. a kedy sa platí clo a DPH.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Je to trošku zvláštne, lebo my napríklad dovážame tovar priamo z Číny, ale aj tak ide cez Nemecko, lebo Číňania ho pošlú loďou a prístav je v Hamburgu, odkiaľ ho dopraví špedička na Slovensko. Z tvojej otázky mi vyplýva, že dovozcom do EÚ bude Nemec a chce to precliť na Slovensku. Ak si dobre pamätám, na jednom školení o DPH nám vraveli, že je to možné. Tým pádom by vaša firma nemala mať voči Colnému úradu žiadny záväzok. Bude ho mať Nemec voči slovenskému CU. Ale nemám s tým konkrétnu skúsenosť.

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Naša skúsenosť je nasledovná:
    V zásade to záleží na Vašich vzťahoch s colníkmi, ale kamión by tam mal ísť vždy .... :). K tomu clu a dph: pokiaľ nemáte colnú zábezpeku, tak to clo a dph musí byť uhradené hneď, v opačnom prípade Vám nepustia tovar. My tam ideme s tovarom a vypísaným JCD-čkom, colník nám ho "nahodí" do systému, pridelí číslo, šupne šek a s tým ideme hneď na poštu zaplatiť. Niekedy, pokiaľ nám hneď nespracuje JCD, dá nám šek a ten uhradíme na depozitný účet a po vyhotovení JCD Vám to colnica preúčtuje.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    912
    Naša skúsenosť je nasledovná:
    V zásade to záleží na Vašich vzťahoch s colníkmi, ale kamión by tam mal ísť vždy .... :). K tomu clu a dph: pokiaľ nemáte colnú zábezpeku, tak to clo a dph musí byť uhradené hneď, v opačnom prípade Vám nepustia tovar. My tam ideme s tovarom a vypísaným JCD-čkom, colník nám ho "nahodí" do systému, pridelí číslo, šupne šek a s tým ideme hneď na poštu zaplatiť. Niekedy, pokiaľ nám hneď nespracuje JCD, dá nám šek a ten uhradíme na depozitný účet a po vyhotovení JCD Vám to colnica preúčtuje.
    To všetko platí, ak dovozcom bude ich firma. Ale dovozcom je pravdepodobne nemecká firma, nie? Alebo to zle chápem?

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Dana K.
    To všetko platí, ak dovozcom bude ich firma. Ale dovozcom je pravdepodobne nemecká firma, nie? Alebo to zle chápem?
    V našom prípade je tiež dovozcom Holandská firma, ale firma z USA to pošle priamo na nás. My to preclievame a potom prefakturujeme Holanďanom, vždy chcú totižto ušetriť za cestu a to nehovorím o tom, že je to zušľachťovák a tým pádom materiál zákazníka.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak má niekto skúsenosti s prepravou tovaru loďou, môže mi poradiť? Firma dostala objednávku z USA a chcú, aby sme im výrobky zaslali loďou. Ako to urobiť? Stačí to povedať na pošte alebo je tam nejaký iný postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.