Zavrieť

Porady

Zmana výšky DPH od 01.01.2011

Ja mám takú otázočku, ohladne navýšenia DPH od 01.01.2011 z 19% na 20%. A to nasledovne: Ak sme podpísali zmluvu aj DPH na 600 EUR (napr.) a teraz došlo k zvýšeniu DPH, je správe že prenajímateľ navýšil splátku o 1%(kvôli zmene DPH). Nemal však ponížiť základ tak, aby sme sa dostali aj s novou DPH na sumu 600 EUR?
Nemal by byť vystavený dodtako k zmluve, že obe strany súhlasia z navýšením splatký?
Ide o finančný leasing?

ďakujem za odpovede......som zvedavá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka Marková Pozri príspevok
    Ja mám takú otázočku, ohladne navýšenia DPH od 01.01.2011 z 19% na 20%. A to nasledovne: Ak sme podpísali zmluvu aj DPH na 600 EUR (napr.) a teraz došlo k zvýšeniu DPH, je správe že prenajímateľ navýšil splátku o 1%(kvôli zmene DPH). ÁNo, je. Nemal však ponížiť základ tak, aby sme sa dostali aj s novou DPH na sumu 600 EUR?
    Nemal by byť vystavený dodtako k zmluve, že obe strany súhlasia z navýšením splatký? Áno, mal byť vypracovaný dodatok ohľadom zmeny dph.
    Ide o finančný leasing?

    ďakujem za odpovede......som zvedavá
    Odpovede v texte.

    Zmana výšky DPH od 01.01.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.