Zavrieť

Porady

Milionove urazove poistenie

Máme uzatvorené miliónové úrazové poistenie osôb, vezúcich sa v motorovom vozidle právnickych osôb. Jedná sa o sumu 2000,-- Sk ročne.
Zaujíma nás, či je tento náklad daňovo uznateľný.
Prosím, ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosim pomôžte.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Ak sa to poistné viaže k motorovému vozidlu, ktoré máte v majetku, tak potom je to daňovo uznateľný náklad. Aj my máme takýto druh poistenia u niektorých osobných motorových vozidiel. Poistné platíme za kalendárny rok a účtujeme to na 568.. . Pri daňovej kontrole nám to uznali v daňových nákladoch v plnej výške.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Môžete mi prosím objastniť, čo je to za poistenie?
    Poisťujú sa zamestnanci na konkrétne meno, alebo všeobcne, pri vzniku a skončení pracovného pomeru.
    Či je to len na vodičov, alebo aj spolucestujúcich. Alebo či sú to zamestnanci, ktorí už v prac. zmluve majú, že sú prijatí ako vodiči, alebo aj referenti - obchodníci.
    Dnes je to na cestách o život, nič také nemáme. Dík.

    Pekný deň.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Áno, má to byť účtované ako prevádzkový náklad a teda patrí do prevádzkového HV.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Zlata
    Môžete mi prosím objastniť, čo je to za poistenie?
    Poisťujú sa zamestnanci na konkrétne meno, alebo všeobcne, pri vzniku a skončení pracovného pomeru.
    Či je to len na vodičov, alebo aj spolucestujúcich. Alebo či sú to zamestnanci, ktorí už v prac. zmluve majú, že sú prijatí ako vodiči, alebo aj referenti - obchodníci.
    Dnes je to na cestách o život, nič také nemáme. Dík.

    Pekný deň.
    Ja som takúto poistku 1 rok uzatvorenú mala, vzťahovalo sa to na osoby vezúce sa v mot. vozidle, nebolo to bližšie špecifikované. Ale poistné podmienky sa každý rok menia a každá poisťovňa ich má iné. Odporúčala by som sa informovať napr. Allianz.

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Presne tento náklad nám pri daňovej kontrole neuznali (pred dvomi rokmi). Argumentovali tým, že v prípade plnenia peniaze dostane rodina pozostalého a nie firma. Takže odvtedy to v DP dávam ako pripočítateľnú položku.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Súhlasím s iva, tiež sme mali daňovú kontrolu a "pochválili" nás za to, že sme to nedali do daňových výdavkov. Pozor na to !!! Plnenie nebude príjmom firmy, tzn. že ani náklad nemôže ísť do základu dane !
    Doľňam informácie o poistke : poistka je na konkrétne auto - SPZ, vozidlo
    je v majetku a poistené sú nemenované osoby prepravované vozidlom poistníka na ktoré sa poistenie vzťahuje, vrátane osob, ktoré motorové vozidlo vedú. Poistnou udalosťou je úraz z trvalými následkami alebo smrť.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Podľa mňa by to mal byť daňovo uznateľný náklad, lebo aj takto je poistená firma, ktorá by v prípade úrazu musela platiť náhrady osobám, ktoré sa v aute viezli.

    Milionove urazove poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.