Zavrieť

Porady

predaj a DPH

dobry den, mohli by ste mi poradit, ci budem platit dan z predaja nehnutelnosti, ked je na nu zobrata hypoteka. 1300000sk a teraz je predavam za taku istu sumu. s tym rozdielom, ze k tejto budem musiet este nieco doplatit banke, aby bola tato hyp. vyplatena? v dome mame trv. pobyt uz viac ako dva roky. za rady dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    od 1.1.2011 vypadla podmienka 2 roky pre oslobodenie.
    ak z predaja nebudeš mať zisk, tak daňová povinnosť nevznikne.
    zisk - predajná cena mínus obstarávacia cena mínus náklady na predaj

    tribuluss je offline (nepripojený) tribuluss

    tribuluss
    a vie niketo poradit ked somn firma platca dph a kupil som byt od fizickej osoby bez dph a predal som ho fyzickej taktiez bez dph cim som dosiahol zisk , musim zo zisku odviest dph ???

    7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

    7monika5
    tribuluss Pozri príspevok
    a vie niketo poradit ked somn firma platca dph a kupil som byt od fizickej osoby bez dph a predal som ho fyzickej taktiez bez dph cim som dosiahol zisk , musim zo zisku odviest dph ???
    A byt je kupovaný na tú firmu? Alebo normálne ako fyzická osoba - nepodnikateľ (teda bez IČa)?

    tribuluss je offline (nepripojený) tribuluss

    tribuluss
    Ano byt kupujem na spoločnosť odd obyčajneho človeka a predavam obyčajnemu človeku nepodnikatelovy cez kupnu zmluvu.

    Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

    Maxima25
    Re: predaj a DPH
    Ano byt kupujem na spoločnosť odd obyčajneho človeka a predavam obyčajnemu človeku nepodnikatelovy cez kupnu zmluvu.

    myslim, ze tu byt predavas bez dph...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.