Zavrieť

Porady

PLATOBNÝ ROZKAZ - NEZAPLATENIE

Dobrý deň prajem.

Chcem sa poradiť. Poslala som na súd návrh na vydanie platobného rozkazu na moju dlžníčku. Súd tento platobný rozkaz vydal , avšak dlžníčka nato nereaguje. Zvažujem ďalší postup, keďže nevidím reálne, žeby niekedy dlžnu sumu dobrovoľne zaplatila. Chcem sa poradiť o možnosti exekúcie. Čítala som, že platobný rozkaz slúži zároveň aj ako exekučný titul. Znamená to, že s týmto platobným rozkazom by som mala zájsť priamo za exekútorom? Aké poplatky prípadne iné negatíva z toho vyplývajú pre mňa. Nejedná sa o žiadnu významnú sumu, avšak prístup dotyčnej ma vytáča.

Ďakujem.

Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Zuzanka1973 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem.

    Chcem sa poradiť. Poslala som na súd návrh na vydanie platobného rozkazu na moju dlžníčku. Súd tento platobný rozkaz vydal , avšak dlžníčka nato nereaguje. Zvažujem ďalší postup, keďže nevidím reálne, žeby niekedy dlžnu sumu dobrovoľne zaplatila. Chcem sa poradiť o možnosti exekúcie. Čítala som, že platobný rozkaz slúži zároveň aj ako exekučný titul. Znamená to, že s týmto platobným rozkazom by som mala zájsť priamo za exekútorom? Aké poplatky prípadne iné negatíva z toho vyplývajú pre mňa. Nejedná sa o žiadnu významnú sumu, avšak prístup dotyčnej ma vytáča.

    Ďakujem.

    Zuzana
    PR treba dať správoplatniť + napísať návrh na vykonanie exekúcie + podať s potrebnými prílohami a kolkami exekútorovi.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Čo znamená, že dlžníčka "nato nereaguje"?
    Ak si dlžníčka PR prevzala a nepodala odpor v stanovenej lehote, je PR exekučným titulom
    Ak si dlžníčka PR prevzala a podala odpor v stanovenej lehote, PR sa ruší a súd vytýči klasické pojednávanie
    Ak si dlžníčka PR neprevzala, PR sa ruší a súd vytýči klasické pojednávanie

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    draik Pozri príspevok
    Čo znamená, že dlžníčka "nato nereaguje"?
    Ak si dlžníčka PR prevzala a nepodala odpor v stanovenej lehote, je PR exekučným titulom
    Ak si dlžníčka PR prevzala a podala odpor v stanovenej lehote, PR sa ruší a súd vytýči klasické pojednávanie
    Ak si dlžníčka PR neprevzala, PR sa ruší a súd vytýči klasické pojednávanie

    Presne tak, súd vyznačí právoplatnosť a vykonateľnosť PR až potom, ak povinný PR riadne prevzal a v zákonom stanovenej 15 dňovej lehote nepodal odpor. Ak sa PR nepodarilo doručiť ani po niekoľkých pokusoch, súd ho zruší a vec prevedie na klasické súdne konanie, vytýči pojednávanie. Pri rýchlosti našich súdov je otázka, že kedy....

    Zuzanka1973 je offline (nepripojený) Zuzanka1973

    Zuzanka1973
    To že nereaguje znamená, že PR jej bol doručený prostredníctvom polície, proti nemu nepodala žiadne odvolanie, a 15 dňová lehota už uplynula pred 2 mesiacmi.

    Zuzanka1973 je offline (nepripojený) Zuzanka1973

    Zuzanka1973
    150,- €
    ak si položíš otázku či mi to stojí zato, tak áno. vôbec neide o sumu 150,- €, ale o prístup k tejto záležitosti. dohodla som tejto osobe veľmi dobrý obchod, tie eurá nepatrili mne. ale ak niekto užíva niečo 3roky a nevie zato zaplatiť, navyše sa hrá na mrtveho chrobáka... toto ma vie vytočiť.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Zuzanka1973 Pozri príspevok
    150,- €
    ak si položíš otázku či mi to stojí zato, tak áno. vôbec neide o sumu 150,- €, ale o prístup k tejto záležitosti. dohodla som tejto osobe veľmi dobrý obchod, tie eurá nepatrili mne. ale ak niekto užíva niečo 3roky a nevie zato zaplatiť, navyše sa hrá na mrtveho chrobáka... toto ma vie vytočiť.
    Tak ako som už písala, na PR daj vyznačiť právoplatnosť a vykonateľnosť, napíš návrh na vykonanie exekúcie, pripoj notársky overenú ftk právoplatného a vykonateľného PR + kolok 16,50 € a podaj exekútorovi.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zuzanka1973 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem.

    Chcem sa poradiť. Poslala som na súd návrh na vydanie platobného rozkazu na moju dlžníčku. Súd tento platobný rozkaz vydal , avšak dlžníčka nato nereaguje. Zvažujem ďalší postup, keďže nevidím reálne, žeby niekedy dlžnu sumu dobrovoľne zaplatila. Chcem sa poradiť o možnosti exekúcie. Čítala som, že platobný rozkaz slúži zároveň aj ako exekučný titul. Znamená to, že s týmto platobným rozkazom by som mala zájsť priamo za exekútorom? Aké poplatky prípadne iné negatíva z toho vyplývajú pre mňa. Nejedná sa o žiadnu významnú sumu, avšak prístup dotyčnej ma vytáča.

    Ďakujem.

    Zuzana
    Len pre zaujímavosť ...koľko ???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zalobaba Pozri príspevok
    Presne tak, súd vyznačí právoplatnosť a vykonateľnosť PR až potom, ak povinný PR riadne prevzal a v zákonom stanovenej 15 dňovej lehote nepodal odpor. Ak sa PR nepodarilo doručiť ani po niekoľkých pokusoch, súd ho zruší a vec prevedie na klasické súdne konanie, vytýči pojednávanie. Pri rýchlosti našich súdov je otázka, že kedy....
    ...hm ...ja som skoro rok čakal ...ale mlyny sa už rozbehli ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    durisovad Pozri príspevok
    A uz aj zomleli?
    ...nie ...

    V pondelok sa bude opätovne mlieť ...a potom vo februári ...
    V dvoch mlynoch naraz jednu várku mlieť som dal ...
    Jedna tak na hrubú múku a potom znova pomelieme na hladkú ...

    A plevel do ťurmy pôjde ...a múku domov vezmem ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.