Zavrieť

Porady

Práca počas rodičovskej dovolenky???

Dobrý deň,

neviem či som v správnej sekcii.. no snáď mi budete vedieť poradiť,, 04.10.2008 sa mi narodil syn,, bola som na materskej,, teraz na rodičovskej dovolenke,,, tento rok dovŕši tri roky,, ale chcela by som nastúpiť do zamestnania už teraz... no kedže syna mi nezoberú ešte do škôlky starala by sa mi o neho moja mama na striedačku so mnou... ako to teraz je?? ked by som chcela ešte poberať aj rodičovský??? akú zmluvu je treba spísať?? nie je to práca na plný uväzok... len na pár dní v týždni... niekde som čítala že je treba sa potom odhlásiť zo sociálnej poisťovne a budem si musieť sama platiť odvody.. alebo teda zamestnávateľ?

vopred ďakujem a ospravedlňujem sa pokiaľ som písala do zlej sekcie...

Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hooneyy-22 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    neviem či som v správnej sekcii.. no snáď mi budete vedieť poradiť,, 04.10.2008 sa mi narodil syn,, bola som na materskej,, teraz na rodičovskej dovolenke,,, tento rok dovŕši tri roky,, ale chcela by som nastúpiť do zamestnania už teraz... no kedže syna mi nezoberú ešte do škôlky starala by sa mi o neho moja mama na striedačku so mnou... ako to teraz je?? ked by som chcela ešte poberať aj rodičovský??? akú zmluvu je treba spísať?? nie je to práca na plný uväzok... len na pár dní v týždni... niekde som čítala že je treba sa potom odhlásiť zo sociálnej poisťovne a budem si musieť sama platiť odvody.. alebo teda zamestnávateľ?

    vopred ďakujem a ospravedlňujem sa pokiaľ som písala do zlej sekcie...

    Jana
    budeš pracovať na dohodu ale pracovnú zmluvu (na kratší pracovný čas) ?
    praveže to neviem,, či môžem pracovať normálny pracovný čas,, ako všetci,, ale len tak dva tri dni v týždni,, alebo či môžem pracovať len polovicu pracovného času,,, všade mi hovoria inak,, na urade prace mi tvrdili že pokial budem zamestnaná že nebudem mať nárok na rodičovský,, ale ja sa chcem zamestnať tak aby mi ten nárok nezanikol,,

    Práca počas rodičovskej dovolenky???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.