Zavrieť

Porady

práca na dohodu počas rodičovskej dovolenky

Dobrý deň,
Som momentálne na rodičovskej dovolenke. Ministerstvom práce, soc. vecí a rodiny mi bol na základe mojej ziadosti od januára priznaný zvýšený rodičovský príspevok 256 eur. Viem, že počas rodičovskej dovolenky nemôžem vykonávať žiadnu platenú prácu. Chcela by som sa ale opýtať, či je právne možná taká alternatíva, že pri napr. vykonávaní práce na dohodu sa z rodičovskej napr. na 2 mesiace odhlásiť a po dokončení práce sa zasa prihlásiť ? Ak by som povedzme mala ponuku na 2 mesiace vykonávať prácu na dohodu prišla by som o zvýšený rodičovský príspevok ?
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mar1177 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Som momentálne na rodičovskej dovolenke. Ministerstvom práce, soc. vecí a rodiny mi bol na základe mojej ziadosti od januára priznaný zvýšený rodičovský príspevok 256 eur. Viem, že počas rodičovskej dovolenky nemôžem vykonávať žiadnu platenú prácu. Chcela by som sa ale opýtať, či je právne možná taká alternatíva, že pri napr. vykonávaní práce na dohodu sa z rodičovskej napr. na 2 mesiace odhlásiť a po dokončení práce sa zasa prihlásiť ? Ak by som povedzme mala ponuku na 2 mesiace vykonávať prácu na dohodu prišla by som o zvýšený rodičovský príspevok ?
    Ďakujem za odpoveď
    dohoda nesmie trvať celý mesiac

    práca na dohodu počas rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.