Zavrieť

Porady

ochranná známka - účtovanie

Viac menej všetko čo som našla o ochrannej známke bolo s tým, že sa má účtovať ako nehmotný majetok.

My sme urobili prihlášku v decembri 2010 a následne mám faktúru vystavenú v roku 2011 od splnomocnenca, ktorý nám prihlášku podával, na fa sú dve položky
ochranná známka cca 600,-- eur
úradný poplatok cca 160,-- eur

čo je dokopy 760 eur

otázka č. 1 - budem o tom účtovať až v roku 2011?
otázka č. 2 - môže to ísť do nákladov? lebo nie je to suma, aby to bol nehmotný majetok. Alebo sa to účtuje napríklad na obstaranie až dokiaľ mi nepríde papier o zaregistrovaní a následne potom do nákladov - keďže tá suma nebude vysoká
otázka č. 3 - čo ak by mi z úradu prišiel papier, že mi tú známku z nejakého dôvodu nezaregistrujú - čo s tými účtovanými nákladmi prípadne účtovanou investíciou?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Haira je offline (nepripojený) Haira

    Haira
    Ahojte,
    ako správne zaúčtovať poplatok za ochrannú známku? Má to ísť vážne do majetku? Niečo som tu čítala, tak teraz neviem. Ja som to chcela účtovať len cez poplatky. Ďakujem krásne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Haira Pozri príspevok
    Ahojte,
    ako správne zaúčtovať poplatok za ochrannú známku? Má to ísť vážne do majetku? Niečo som tu čítala, tak teraz neviem. Ja som to chcela účtovať len cez poplatky. Ďakujem krásne
    http://www.ako-uctovat.sk/ucet.php?u...lne-prava&i=12

    Haira je offline (nepripojený) Haira

    Haira
    http://www.porada.sk/t29555-ochranna-znamka.html
    tu som nasla toto
    teda: v mojom pripade mame len ochrannu znamku na znacku v celkovej hodnote 350 €, ziadne dalsie suvisiace naklady k nej uz nevzniknu.
    mozem teda zauctovat 518/379
    ak ma niekto pocit, ze sa rozpravam sama zo sebou, nevadi, ved komu sa to obcas nestane, vsak?

    ochranná známka - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.