Zavrieť

Porady

Prihláška do Sociálnej poisťovne zamestnankyni trvá rodičovská dovolenka

Dobrý večer,
mám od januára 2011 zamestnankynu spat na ciastocny uvazok. Rodicovska dovolenka je nadalej trva, ako to mam nahlasit do Socialnej poistovne? koniec rodicovskej dovolenky nemozem dat. Vopred dakujem za skore odpovede skusenejsich.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Normalne vypises RLFO prihláška zamestnanca. Ak by bol na dohodu, tak hore zaškrtneš DOVP.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    vistero Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    mám od januára 2011 zamestnankynu spat na ciastocny uvazok. Rodicovska dovolenka je nadalej trva, ako to mam nahlasit do Socialnej poistovne? koniec rodicovskej dovolenky nemozem dat. Vopred dakujem za skore odpovede skusenejsich.
    Mala som ten istý prípad.
    Keď nastúpila zamestnankyňa na RD, dala si RLFO-prerušenie-dátum vzniku prerušenia a dôvod prerušenia 6.
    Teraz dáš RLFO-prerušenie-dátum zániku prerušenia.
    Prihlasovať ju ako zamestnankyňu nemusíš, lebo stále je evidovaná v stave ako Tvoj zamestnanec.
    Zamestnankyni urobíš zmenu pôvodnej pracovnej zmluvy.
    No nevyriešila som to ešte v Zdrav.poisťovni, lebo tam mi na to nevedeli odpovedať. Vraj až pôjdu na školenie, potom budú múdrejšie. Tam je tiež zahlásený začiatok RD a neviem ako sa to tam mení. Odvody z príjmu predsa bude treba platiť.
    tinaM Pozri príspevok
    Mala som ten istý prípad.
    Keď nastúpila zamestnankyňa na RD, dala si RLFO-prerušenie-dátum vzniku prerušenia a dôvod prerušenia 6.
    Teraz dáš RLFO-prerušenie-dátum zániku prerušenia.
    Prihlasovať ju ako zamestnankyňu nemusíš, lebo stále je evidovaná v stave ako Tvoj zamestnanec.
    Zamestnankyni urobíš zmenu pôvodnej pracovnej zmluvy.
    No nevyriešila som to ešte v Zdrav.poisťovni, lebo tam mi na to nevedeli odpovedať. Vraj až pôjdu na školenie, potom budú múdrejšie. Tam je tiež zahlásený začiatok RD a neviem ako sa to tam mení. Odvody z príjmu predsa bude treba platiť.
    Minulý týždeň som riešila tento istý prípad. Na oznámení zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné z.p. treba uviesť kód "C", platnosť zmeny "K" a uviesť dátum zmeny, čiže odkedy pracovníčka nastupuje späť do práce. Túto informáciu som dostala v kancelárii zdravotnej poisťovne.

    Prihláška do Sociálnej poisťovne zamestnankyni trvá rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.