Zavrieť

Porady

Vlci v lese

Chodievam dosť často do prírody. V tejto dobe najčastejšie na bežkách. Za posledné dva týždne som dva krát natrafil na obhryzené kostry a zvyšky srsti. Naposledy dnes. Včera to tam ešte nebolo a dnes veľké udupané a zakrvavené plochy po nočnom hodovaní zrejme vlkov.
Teraz sa akosi často obzerám a v lese ma vyplaší aj šuchot vlastných lyží.

Čítal som, že vlk je plachý a na človeka nezaútočí. Ale je to pravda?
Ako dlho zvykne svorka operovať v danej lokalite?
Čo hovoria poľovníci a čo mi poradia?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

Vlka by som sa vobec neobaval, je velmi plachy a ked zapocuje/uvidi cloveka, tak utecie. Je vyborne, ze sa nachadzaju v lesoch.
info najdete napriklad na http://www.wolf.sk/sk/vlky
Vlk je lovec, ktorý síce zabíja konkrétne jedince, ale zároveň chráni zdravie celej populácie. Lov vlka je štatisticky selektívny. Vlci nelovia zdravé jedince, ktoré majú dostatok sily na obranu, či ľahký útek, ale lovia hlavne neskúsené mláďatá, zver chorú, poranenú, či s nekvalitne vyvinutými zmyslami.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Poľovník nie som , ale vlka by som sa určite bála...
3 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Hlavne si ich nevykynožme!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vlk je mystifikované zviera.Nedávno o ňom bežal dokument na Discoveri.Vraj z celej ľudskej hystórie nieje známy a hodnoverne zdokumentovaný jediný prípad keď by zdravý vlk(nie besný) alebo svorka vlkov zaútočila na človeka.Nie pes domáci,alebo svorka domácich psov.
10 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Lubaba Pozri príspevok
Poľovník nie som , ale vlka by som sa určite bála...
Lubaba prepáč, trochu mi to preskočilo, malo to byť zábavné.
Julián prepáč, aspoň ti posuniem tému. Vlkov nepoznám, ja som z roviny, tam behajú maximálne zajace a divé svine
2 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Môj starý otec vravievali: "Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť!" Vyskúšaj.
2 1
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Mária27 Pozri príspevok
... tam behajú ... divé svine
Tých sa asi treba báť viac než vlkov. Ale "rozprávkovogenickejšie" sú práve vlky
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Mária27 Pozri príspevok
Lubaba prepáč, trochu mi to preskočilo, malo to byť zábavné.
Julián prepáč, aspoň ti posuniem tému. Vlkov nepoznám, ja som z roviny, tam behajú maximálne zajace a divé svine
Svíň je plné celé Slovensko...
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Silvernola Pozri príspevok
Tých sa asi treba báť viac než vlkov. Ale "rozprávkovogenickejšie" sú práve vlky
No chytiť vlka - nič príjemné.

http://motoride.sk/?P=phorum&tema=lentak&tid=16479&p=1
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

marjankaj Pozri príspevok
Tak Janko, ale potom neplatí, že vlk je plachý ...
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
danushka Pozri príspevok
Tak Janko, ale potom neplatí, že vlk je plachý ...
Veď ja som to ani netvrdil
Tento sa zdá "prítulný"
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

marjankaj Pozri príspevok
Veď ja som to ani netvrdil
Tento sa zdá "prítulný"
..až moc...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau Pozri príspevok
Hlavne si ich nevykynožme!
Hm , ako sa to vezme ...

Vlk je všeobecne považovaný za škodnú ...lov je povolený celoročne .
Pokiaľ je zdravý , nikdy nezaútočí na človeka ...ale aj tu platí tá výnimka o tých jedincoch .
Jedná sa o to , že vlčica si vždy bude chrániť tie svoje mladé ...
Na košiare zaútočia , to jest fakt ...no asi aj príčinu majú ...niekedy je to ako v škole , mladé jedince sa proste musia niekde naučiť loviť a ovce sú na to ako stvorené ...

Minule sused na chalupe mi vravel , v okolí jesto 3 - 5 svoriek , že jedného mal na muške . No pokiaľ dych zatajil , ku výstrelu sa hodujúc , vĺčik zutekal ...

P.S.:
Preto aj do lesa zásadne len s kvérom chodím ...
Ešte aj medvede máme v okolí ...statné kúsky ...
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
danushka Pozri príspevok
..až moc...
Tiež musíš všetko vyskúšať?
0 0
nervak 158 nervak 158

nervak 158 je offline (nepripojený) nervak 158

Julian Pozri príspevok
Chodievam dosť často do prírody. V tejto dobe najčastejšie na bežkách. Za posledné dva týždne som dva krát natrafil na obhryzené kostry a zvyšky srsti. Naposledy dnes. Včera to tam ešte nebolo a dnes veľké udupané a zakrvavené plochy po nočnom hodovaní zrejme vlkov.
Teraz sa akosi často obzerám a v lese ma vyplaší aj šuchot vlastných lyží.

Čítal som, že vlk je plachý a na človeka nezaútočí. Ale je to pravda?
Ako dlho zvykne svorka operovať v danej lokalite?
Čo hovoria poľovníci a čo mi poradia?
Zabudol si napisat či tam boli stpy z lišok alebo vlkov predpokladam ked chodiš do lesa zaujimaš sa aj o to či tam bol podla sôp pes alebo zajac
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

nervak 158 Pozri príspevok
Zabudol si napisat či tam boli stpy z lišok alebo vlkov predpokladam ked chodiš do lesa zaujimaš sa aj o to či tam bol podla sôp pes alebo zajac
Tak ak mám byť úrimná, ako bežný smrteľník nerozoznám stopy v snehu viac ako u psa a mačky...

Ale keď som bola v Kanade vo Vancouveri, celý pobyt som si chodievala zabehať do jedného veľkého parku. Rozlohou bol skukočne veľký , bol súčasťou mesta, vlastne hustý les v meste a pohybovala sa tam kadejaká zver aj s medveďmi.
Domáci na prechádzky a relax, behanie mali so sebou v rukách skoro vždy rolničky, ktoré zvonili a crnkali, čo zver počuje a automaticky ju ako plachú vystraší.
Určite by som po zážitku aký opisuje zadávateľ k bežkám pribalila aj nejakú rolničku, raz darmo, zverina je zverina a my sme v lese pre nich cudzí a nežiadúci.
6 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

buchač Pozri príspevok
Vlk je všeobecne považovaný za škodnú ...lov je povolený celoročne.
skutocne? skuste si precitat zakony, napriklad zakon o polovnictve.
http://www.polovacka.com/polovnicke-...a-draveho.html
"Ministerstvo pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky ako ústredný orgán štátnej správy poľovníctva v zmysle ust. § 71 ods.2 zák. č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 72 písm. m.) zákona o poľovníctve:
u r č u j e
ročnú kvótu lovu vlka dravého (Canis lupus) na území Slovenskej republiky v poľovníckej sezóne 2010/2011 v celkovom množstve 150 ks za týchto podmienok:
1. Vlka dravého možno loviť v uznaných poľovných revíroch, zverníkoch a samostatných bažantniciach (ďalej len „ poľovné revíry“) okrem poľovných revírov ležiacich v územiach vymedzených v § 71 ods. 1, písm. a), bod 6, písm. a) a b) vyhlášky 344/2009 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve v čase od 1. októbra 2010 do 31. januára 2011."
celkovo je tam 8 podmienok.

vlk patri do lesa,
bol, je a snad aj bude jeho prirodzenou sucastou

http://sk.wikipedia.org/wiki/Vlk_dravý:
Pôvodný biotop vlka bol v každom krajinnom type. V dnešnej dobe žijú vlci v rozsiahlych častiach Ruska, Európy a Kanady. Celkovo vlk nie je považovaný za ohrozený druh, aj keď niektoré lokálne populácie sú na pokraji vyhynutia. V posledných rokoch je trendom opätovná introdukcia vlkov do oblastí, kde už dlho nežijú (napríklad do Yellowstonského národného parku v USA).
6 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
peterknazeje Pozri príspevok
skutocne? skuste si precitat zakony, napriklad zakon o polovnictve.

vlk patri do lesa,
bol, je a snad aj bude jeho prirodzenou sucastou
[/I]
Aj dinosaury boli prirodzenou súčasťou lesov. A kde sú teraz?

Pantha Rhei
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
peterknazeje Pozri príspevok
skutocne? skuste si precitat zakony, napriklad zakon o polovnictve.
http://www.polovacka.com/polovnicke-...a-draveho.html
"Ministerstvo pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky ako ústredný orgán štátnej správy poľovníctva v zmysle ust. § 71 ods.2 zák. č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 72 písm. m.) zákona o poľovníctve:
u r č u j e
ročnú kvótu lovu vlka dravého (Canis lupus) na území Slovenskej republiky v poľovníckej sezóne 2010/2011 v celkovom množstve 150 ks za týchto podmienok:
1. Vlka dravého možno loviť v uznaných poľovných revíroch, zverníkoch a samostatných bažantniciach (ďalej len „ poľovné revíry“) okrem poľovných revírov ležiacich v územiach vymedzených v § 71 ods. 1, písm. a), bod 6, písm. a) a b) vyhlášky 344/2009 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve v čase od 1. októbra 2010 do 31. januára 2011."
celkovo je tam 8 podmienok.

vlk patri do lesa,
bol, je a snad aj bude jeho prirodzenou sucastou

http://sk.wikipedia.org/wiki/Vlk_dravý:
Pôvodný biotop vlka bol v každom krajinnom type. V dnešnej dobe žijú vlci v rozsiahlych častiach Ruska, Európy a Kanady. Celkovo vlk nie je považovaný za ohrozený druh, aj keď niektoré lokálne populácie sú na pokraji vyhynutia. V posledných rokoch je trendom opätovná introdukcia vlkov do oblastí, kde už dlho nežijú (napríklad do Yellowstonského národného parku v USA).
Tak jesto ...beriem nazad ...
Ono je to tým , že je vlčica v brezivosti , preto to obmedzenie ...
Ale to obmedzenie platí len tam , kde sa v podstate ani nevyskytujú ...
Čas lovu
§ 71

(1) Čas lovu sa ustanovuje takto:
....
6. vlk dravý od 1. októbra do 31. januára okrem území
a) v okrese Rožňava a Košice-okolie na území národného parku Slovenský kras vrátane územia západne od štátnej cesty od obce Háj cez obec Turňa nad Bodvou až po hraničný priechod Dvorníky,
b) v okrese Čadca na území severovýchodne od štátnej cesty od hraničného priechodu Bumbálka po obec Makov a severozápadne od rieky Kysuca a jej ľavostranného prítoku - potoka Oščadnica až po obec Oščadnica, od obce Oščadnica je územie ďalej ohraničené južnou hranicou katastrálneho územia obce Oščadnica až po štátnu hranicu s Poľskou republikou,
...čiže tam , kde ja mám chalupu , tak tam sa napríklad loviť smie ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať