Zavrieť

Porady

Slobodna matka a prispevok...

Dobry den. Vedel by mi niekto poradit? Mojej dcére sa skončila materská dovolenka v marci 2010 ,je slobodná mamička a okrem rodičovského príspevku cca 21 € nemá žiadný príjem. Ako má z toho žiť? Malá v septembri ide do škôlky. Ja jej pomôct neviem som sama chorá.Chcela som sa vlastne opytať , že či dcéra ktorá vychováva bez otca dieta nema nárok na nejaký soc príspevok? Kedže zamestnat sa nevie a je slobodná. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    17montana17 Pozri príspevok
    dobry den,
    som v piatom mesiaci tehotenstva-buduca slobodna mamicka.
    momentalne som zamestnana a chcela by som sa spytat ake mam naroky ako slobodna mamicka.(kolko tyzdnov materskej,...
    Rovnako ako každá matka:

    materská dovolenka: 37 týždňov
    rodičovská dovolenka: do veku 3 rokov dieťaťa

    materský príspevok: ak máš na neho nárok, vymeria ti ho soc. poisťovňa na základe vymeriavacieho základu, ako si si platila poistné (je to cca. 5560 % zo mzdy). Základnou podmienkou je, aby si bola poistená min. 270 dní (teda aspoň 9 mesiacov zamestnaná).

    rodičovský príspevok: po ukončení poberania materského príspevku máš nárok na rodičovský príspevok vo výške (v súčasnosti) 190 EUR.

    + máš nárok na výžívné od otca dieťaťa.
    Naposledy upravil Chobot : 25.01.11 at 10:50

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    verads Pozri príspevok
    Dobry den. Vedel by mi niekto poradit? Mojej dcére sa skončila materská dovolenka v marci 2010 ,je slobodná mamička a okrem rodičovského príspevku cca 21 € nemá žiadný príjem. Ako má z toho žiť? Malá v septembri ide do škôlky. Ja jej pomôct neviem som sama chorá.Chcela som sa vlastne opytať , že či dcéra ktorá vychováva bez otca dieta nema nárok na nejaký soc príspevok? Kedže zamestnat sa nevie a je slobodná. Dakujem
    dcére zrejme skončila rodičovská dovolenka (poberanie rodičovského príspevku) a poberá prídavok na dieťa.

    Ak chce požiadať UPSVaR o dávku v hmotnej núdzi, musí mať v prvom rade stanovené výživné na dieťa. Ak otec na dieťa výživné neplatí, musí žiadať o náhradné výživné ...

    Doplň ešte prosím vek dcéry a či žije s tebou v spoločnej domácnosti

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Moja dcéra tento rok bude mat 31 rokov a jej dcérka v marci 4. Ano žije s nami v jednej domácnosti.A kedy sa žiada náhradné výživné ? V akom prípade ? Dakujem
    dobry den,
    som v piatom mesiaci tehotenstva-buduca slobodna mamicka.
    momentalne som zamestnana a chcela by som sa spytat ake mam naroky ako slobodna mamicka.(kolko tyzdnov materskej,...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    verads Pozri príspevok
    Moja dcéra tento rok bude mat 31 rokov a jej dcérka v marci 4. Ano žije s nami v jednej domácnosti.A kedy sa žiada náhradné výživné ? V akom prípade ? Dakujem
    A čo jej bráni ísť pracovať?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Chobot Pozri príspevok
    Rovnako ako každá matka:

    materská dovolenka: 37 týždňov
    rodičovská dovolenka: do veku 3 rokov dieťaťa

    materský príspevok: ak máš na neho nárok, vymeria ti ho soc. poisťovňa na základe vymeriavacieho základu, ako si si platila poistné (je to cca. 55 % zo mzdy). Základnou podmienkou je, aby si bola poistená min. 270 dní (teda aspoň 9 mesiacov zamestnaná).

    rodičovský príspevok: po ukončení poberania materského príspevku máš nárok na rodičovský príspevok vo výške (v súčasnosti) 190 EUR.

    + máš nárok na výžívné od otca dieťaťa.
    trošku upresním :
    materské - samozrejme za splnenia podmienok - vypláca SP 34 týždňov, v prípade osamelej matky 37 týždňov (slobodná ešte nemusí byť osamelá)
    No a výška je 60% z VZ

    Slobodna matka a prispevok...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.