Zavrieť

Porady

Zateplenie rekonštruovaného domu

Zateplenie rekonštruovaného domu
Chcem Vás poprosiť o radu. Bývam v dome, ktorý bol postavený v roku 1983. Bola to klasická kocka s rovnou strechou. Ja som minulý rok vymenil rovnú stechu za stanovu strechu (krytina je plech od firmy rukki), vymenil som okna za plastové okná a zateplil som obvodové múry s polystyrénom o hrúbke 100mm. Polystyrén som vytiahol až do štablón. Kvoli času sme už nestihli urobiť vonkajšiu fasádu, tak na polystyrén sme dali iba lepidlo (robili sme to v neskorej jeseni). Mojim problémom je to, že na strane na dome, ktorá bola najviac zaťažovaná poveternostnými vplyvmi a to najmä dažďom sa mi na streche na paropriepustnej fólii zráža voda. Táto voda tam v zime primrzla a teraz keď sa otepľuje sa topí a sú tam kvapky vody. Spozoroval som to už pri nalepení polystyrénu na tejto strane. Na ostatných stranách sa ta voda zrazila, ale hneď to aj vyschlo a na tej jednej strane sa hneď po nalepí polystyrému voda zrazila a ostalo to. Voda sa vyzrážala hneď nad pomurnicou. Plotňa pod strechou je zateplená nobasilom, no strecha nie je nakoľko tieto priestory slúžia iba ako pôjd na odkladanie. Ak niekto vie poradiť tak prosím o radu a vopred za ňu ďakujem.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vypadá to na konštrukčnú chybu pokrývačov.Nedostatočné odvetranie priestoru medzi plechom a fóliou(mal by tam byť prievan),alebo neodvetranie povaly .Zrejme to hermeticky uzatvorili.Síce som to nevidel ale na 90%je to konštrukčná chyba pokrývačov.Pomohly by fotografie detailov a podkrovia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

To moje podkrovie nieje hermeticky uzatvorené je to urobene len ako pôjd takže je tam prievan. Konštrukcia strechy je urobená:krokvy, fólia, laty asi o [IMG]file:///D:/Foto/vyvolat/Dom%20rekonst%2013.9.10/100OLYMP/P1010019.JPG[/IMG]hrúbky 5cm a na tom krytina. Zajtra urobím foto.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

220870 myslel inu medzeru. nebudem to zdlhavo rozpisovat tu si to môzes precitat http://www.krytstav.sk/index.php?ID=325.
0 0
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

Pozrel som si to a presne tak to mam urobene. Nemôže to robiť preto, že ten múr nasiakol vodou z lepidla keď sa lepila izolácia a teraz sa to vyparuje?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lubo11 Pozri príspevok
Pozrel som si to a presne tak to mam urobene. Nemôže to robiť preto, že ten múr nasiakol vodou z lepidla keď sa lepila izolácia a teraz sa to vyparuje?
Konkrétne z tohto dôvodu nemôže.Ale mohli byť zmoknuté, mokré ,vlhké steny.Vtedy by sa to dalo riešiť tak ,že sa zaizoluje vrchné ukončenie polystyrénu,montážnou penou.Ale ak je to tento dôvod tak by som to nechal tak nech sa to vysuší.Pod hrebenáčmi na hrebeni strechy by mala byť fólia prerušená.Neviem v akom štádiu ukončenia máte fasádu.Môže byť, že v mieste kde sa osádza zakladacia lišta na polystyrén (styk soklu a muriva)zostala medzi zakladacou lištou a stenou medzera .Tade nasáva vzuch a medzi plystyrénom fasády a murivom vzniká prievan ,akýsi komínový efekt a ak je polystyrén na vrchu nedokonale ukončený tak sa tam zráža voda obsiahnutá vo vzuchu ,ktorý takto podvetráva pod polystyrénom.
Ak je to takto, tak ani sám neviem či by som tieto štrbiny upchával ,alebo nechal stenu takýmto prievanom vyschnúť.Severná stena múže byť prirodzene vlhkejšia .A týmto efektom sa vysuší.
0 0
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

Chcem tu dať fotky ale neviem ako. Kto poradí?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Musíte mať viac príspevkov až potom sa dajú vkladať fotografie.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Tá voda je nazrážana zvrchu fólie alebo odspodu?Nie je strešná fólia obrátená?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

lubo11 Pozri príspevok
Chcem tu dať fotky ale neviem ako. Kto poradí?
Vlož cez toto
http://www.postimage.org/
Nemusíš upravovať velkosť.
0 0
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/PC/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]
0 0
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

Skúšam poslať tie fotky, ale neide my to. Fólia je otočená dobre a tie kvapôčky sú zo spodnej strany. Neviem prečo to neurobilo na ostatných stranách, ale iba na tej jednej.[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/PC/Desktop/P1010029.jpg[/IMG]
0 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

Vložiť prílohu môžete pri založení témy, alebo odpovedi (táto možnosť nie je podporovaná pri rýchlej odpovedi). Súbor priložíte veľmi jednoducho. Kliknite na tlačidlo "Prílohy (pridať/odobrať)", otvorí sa Vám nové malé okno v ktorom si môžete vybrať súbor z vášho počítača pomocou "Browse". Po stlačení "Browse" vyhľadajte súbor rovnako, ako keď hľadáte súbor na svojom počítači. Ak neviete kde sa nachádza, najskôr si pozrite cestu k súboru (v ktorej zložke máte súbor uložený).
Ak máte súbor vybraný, stlačte tlačidlo "Stiahnuť". Týmto sa Vám priloží súbor k príspevku. Okno sťahovania súboru môžete zavrieť pomocou "Zavrieť okno".

http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_...chment_explain
0 0
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

"Kliknite na tlačidlo "Prílohy (pridať/odobrať)",Také tlačítko nemám nie som expert na PC, ale skúšal som a pozeral všade a aj tak to neide.Ak niekto ma záujem tak tie fotky pošlem e-mailom. Ďakujem všetkým čo mi odpísali a odpíšu, lebo pre mňa je to záhada a rád by som ten môj problém vyriešil.
0 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

To tlačítko je tá spinka v hornom rade pri smajlíku v tom okne, v ktorom píšete príspevok.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

lubo11 Pozri príspevok
"Kliknite na tlačidlo "Prílohy (pridať/odobrať)",Také tlačítko nemám nie som expert na PC, ale skúšal som a pozeral všade a aj tak to neide.Ak niekto ma záujem tak tie fotky pošlem e-mailom. Ďakujem všetkým čo mi odpísali a odpíšu, lebo pre mňa je to záhada a rád by som ten môj problém vyriešil.
Ak to vieš poslať mailom,pošli mi to na metis@atlas.sk a ja to skúsim.
0 0
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

Žiadnu sponku tu nemám iba smejkovia sú tu
0 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

lubo11 Pozri príspevok
Žiadnu sponku tu nemám iba smejkovia sú tu
Nie sponka, ale spinka. "Vedecky" spinka kancelárska
0 0
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

220870 Pozri príspevok
Konkrétne z tohto dôvodu nemôže.Ale mohli byť zmoknuté, mokré ,vlhké steny.Vtedy by sa to dalo riešiť tak ,že sa zaizoluje vrchné ukončenie polystyrénu,montážnou penou.Ale ak je to tento dôvod tak by som to nechal tak nech sa to vysuší.Pod hrebenáčmi na hrebeni strechy by mala byť fólia prerušená.Neviem v akom štádiu ukončenia máte fasádu.Môže byť, že v mieste kde sa osádza zakladacia lišta na polystyrén (styk soklu a muriva)zostala medzi zakladacou lištou a stenou medzera .Tade nasáva vzuch a medzi plystyrénom fasády a murivom vzniká prievan ,akýsi komínový efekt a ak je polystyrén na vrchu nedokonale ukončený tak sa tam zráža voda obsiahnutá vo vzuchu ,ktorý takto podvetráva pod polystyrénom.
Ak je to takto, tak ani sám neviem či by som tieto štrbiny upchával ,alebo nechal stenu takýmto prievanom vyschnúť.Severná stena múže byť prirodzene vlhkejšia .A týmto efektom sa vysuší.
Chcem sa Vás opýtať, ako má byť ukončený polystyrén na vrchu obvodovej steny,čiže v mojom prípade na konci obvodového múra v štablóne pod strechou.
0 0
lubo11 lubo11

lubo11 je offline (nepripojený) lubo11

nedopo Pozri príspevok
Nie sponka, ale spinka. "Vedecky" spinka kancelárska
Ani to tam nemám
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vždy sa to pri lepení snažíme zatrieť po celej súvisle dĺžke (ale netvrdím že sa to podarí dokonale).V poslednom čase na to používame vhodné montéžne peny.Každá tabula polytyrénu natretá dookola .Fotky môžete poslať aj sem 220870@zoznam.sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať