Zavrieť

Porady

Výpis z účtu

Dobrý deň,
prosím o radu. Vediem JU.
Včera nám prišli nejaké platby /príjem/, čo som na základe výpisu z banky zaúčtovala.
V dnešnom výpise z banky sú tieto platby dupliticné, jedná sa asi o 10 príjmov z faktúr a následne znovu 10 výdajov ako opravné zúčtovanie. Na strane banky nastala chyba.
Mám všetky tieto platby zaúčtovanť 10 x ako duplicitná úhrada faktúry císlo /cez iný nezdaniteľný príjem/ a následne 10 x opravné zúčtovanie /cez iný neovplyv.zákl.dane/ Alebo mám to nehať tak, a o tom ani neúčtovať? V podstate sa to v tom výpise hneď aj vynulovalo.
Neviem co s tým..
Dakujem
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Mne sa to tiež raz stalo, že sa banka pomýlila. Ja som to účtovala výdavok a príjem neovplyvnit. ZD, ale 10 prípadov to je iné "kafe". Takže, dúfam, že poradí niekto skúsenejší......

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Neviem ci mám nasčitať tych 10 faktúr a dať to len jednou sumou, alebo každú zvlašť zaúčtovať - to by bolo v podstate 20 pripadov. 10+ a 10-. Nemám s tým skúsenosti.
    Prosím, vie niekto poradiť?
    Dakujem

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    mne sa to uz tiez stalo a riesila som to tak, ze som na bankovom vypise krizikom oznacila tie polozky, ktore boli plusom a minusom zaroven a do poznamky som dala "chyba banky". Nema predsa logiku, aby som vynulovane ciastky nahadzovala do programu, ved by ucto bolo popletene.. Ziadna kontrola mi to nevytkla, pretoze v skutocnosti nedoslo k uhrade, iba k "zblbnutiu" programu v banke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.