Zavrieť

Porady

Platové zaradenie

Dobrý deň, môžete mi poradiť? Je učiteľ profesijných predmetov a praktickej prípravy - II. st. VŠ (r. 2007) s prvou kvalifikačnou skúškou a 22 ročnou pedagogickou praxou kvalifikovaný ako vychovávateľ v školskom internáte? Do akého kar. stupňa a platovej triedy patrí? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    O kvalifikačných predpokladoch hovorí vyhláška 437/2009, pozri si časť XIII.bod2.

    http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/u...l.437_2009.pdf


    Tabuľka zaradenia PZ a OZ do PT:

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf

    22 ročnú pedagogickú prax máš ako vychovávateľka alebo MOV ? Kedy si robila "1. KS? "
    Naposledy upravil zdenka131 : 09.01.11 at 14:07

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    jankkam Pozri príspevok
    môže byť do materskej školy prijatá učiteľka, ktorá ma ukončené gymnázium ak áno v ktorej platovej triede by mala byť
    alebo môže taká osoba zastupovať učiteľku počas PN

    Nakoľko má úplné stredoškolské vzdelanie tak ju prijať môžeš, platí pre ňu podmienka uvedená v zákone 317/2009 §60 ods. 2. Zaradíš ju do 7 platovej triedy ako nekvalifikovanú.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Nedá mi reagovať : Každý z nás má právo doplniť si vzdelanie, ktoré k práci potrebuje. Aj zákon nám takúto možnosť dáva. Áno, je potrebné, aby v školstve pracovali ľudia s požadovaným vzdelaním. Ale oveľa dôležitejšie je, aby tam robili ľudia, ktorí majú vzťah k deťom a k svojej práci. Aby si nemysleli, že im stačí požadované vzdelanie a to z nich urobí ľudí, ktorí si zaslúžia, aby ich oslovovali "pán učiteľ".

    Jankkam, ty si položila otázku, ohľadom učiteľky, čo má len gymnázium. Zrejme sú tvoje ďalšie reakcie, ktoré sa týkajú konkrétnej osoby, ale ja reagujem na obranu ostatných tých, ktoré gymnázium alebo inú strednú školu mali a doplnili si vzdelanie a sú výbornými učiteľkami. Konkrétne poznám jednu a tá si naozaj zaslúži, aby som ju oslovala "pani učiteľka". Poznám od začiatku kvalifikované učiteľky MŠ, ktoré jej nesiahajú ani po päty, ku ktorým som dávala svojho syna skôr do úschovne ako do materskej školky. MŠ totiž nemá slúžiť ako úschovňa detí. Zmena nastala až príchodom tejto "Pani učiteľky".

    erika006 je offline (nepripojený) erika006

    erika006
    Ako vychovávateľka mám prax 22 rokov a prvú kval. skúšku som robila v r. 2009. Mám byť zaradená v 10. alebo v 11. plat. triede?

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    môže byť do materskej školy prijatá učiteľka, ktorá ma ukončené gymnázium ak áno v ktorej platovej triede by mala byť
    alebo môže taká osoba zastupovať učiteľku počas PN

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf
    podľa zák. o PZ/viď vyššie / a vyhl. č. 437 /2009vôbec nemôžeš
    nastúpiť - ani na zastupovanie. Mám dojem, že neexistujú ani výnimky

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    tak načo sú nám školy, stačí mať známeho a možu ťa oslovovať pán učiteľ bez toho aky si si to zaslúžil

    ivettt je offline (nepripojený) ivettt

    ivettt
    A kam zaradiť učiteľa, ktorý skončil VŠ ekonomického smeru, má DPŠ, štátnu skúšku z jazyka si urobil počas VŠ a učí na ZŠ cudzí jazyk - nadpolovičnú väčšinu. Zatiaľ je zaradený do 9., ale podľa zákona by mal byť v 10. alebo sa mýlim?

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    nechcela som sa dotknúť nikoho, mna len zaujíma či takú osobu može štarutár obce prijať do pracovného pomeru namiesto učitelky, ktorej skončil pracovný pomer na dobu určitú a ktorá ma VŠ pedag. ale je nekvalifikovaná ide tu len o to, aby obec ušetrila peniaze

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    a čo sa týka úschovne niekedy mám pocit že ani rodičom nezáleží na potrebách deti a berú škôlku ako úschovňu viem o čom hovorím sama to zažívam každý deň. Len aby škôlka bola otvorená od nevidím do nevidím ale ak treba spoluprácu čo sa týka či už pomoci z ich strana nedočkala som sa. Neopýtajú sa na deti nezáleží in na tom čo robíme.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ivettt Pozri príspevok
    A kam zaradiť učiteľa, ktorý skončil VŠ ekonomického smeru, má DPŠ, štátnu skúšku z jazyka si urobil počas VŠ a učí na ZŠ cudzí jazyk - nadpolovičnú väčšinu. Zatiaľ je zaradený do 9., ale podľa zákona by mal byť v 10. alebo sa mýlim?
    Ak už ukončil adaptačné vzdelávanie tak by mal byť zaradený v 10PT ako samostatný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.