Zavrieť

Porady

Práca popri rodičovskej dovolenke a nezdaniteľné minimum

Prosím Vás, ako je to teraz s prácou popri rodičovskej dovolenke? Viem, že už môžem pracovať, ale ako je to z nezdaniteľným minimom? Mám naň nárok?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Calinka Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako je to teraz s prácou popri rodičovskej dovolenke? Viem, že už môžem pracovať, ale ako je to z nezdaniteľným minimom? Mám naň nárok?
    Ďakujem
    Je to Nezdaniteľná Časť, nie minimum, a nárok máš, ak u zamestnáv. podpíšeš Vyhlásenie k zdaneniu, alebo potom až pri RZD, alebo DP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Calinka Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako je to teraz s prácou popri rodičovskej dovolenke? Viem, že už môžem pracovať, ale ako je to z nezdaniteľným minimom? Mám naň nárok?
    Ďakujem
    prácu na dohodu budeš vykonávať u zamestnávatela, u ktorého trvá pracovný pomer počas rod. dovolenky ?

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    veronikasad Pozri príspevok
    prácu na dohodu budeš vykonávať u zamestnávatela, u ktorého trvá pracovný pomer počas rod. dovolenky ?
    áno, budem vypomáhať mojej nástupkyni

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Calinka Pozri príspevok
    áno, budem vypomáhať mojej nástupkyni
    Bez obmedzenia výšky príjmu môžeš vykonávať prácu na dohodu o pracovnej činnosti - max. 10 hod. týždenne, alebo dohodu o vykonaní práce (treba určiť konkrétnu úlohu) - 350 hod. ročne.

    Aj pri práci na dohodu máš nárok na uplatnenie mesačnej nezd.časti základu dane. Do konca januára treba podpísať v mzdovej učtárni vyhlásenie ... pre rok 2011.
    veronikasad Pozri príspevok
    Bez obmedzenia výšky príjmu môžeš vykonávať prácu na dohodu o pracovnej činnosti - max. 10 hod. týždenne, alebo dohodu o vykonaní práce (treba určiť konkrétnu úlohu) - 350 hod. ročne.

    Aj pri práci na dohodu máš nárok na uplatnenie mesačnej nezd.časti základu dane. Do konca januára treba podpísať v mzdovej učtárni vyhlásenie ... pre rok 2011.
    Prosím o informáciu či práca popri RD bez obmedzenia príjmu je možná aj v prípade,že budem aj v r.2011 poberať zvýšený rodičovský príspevok 256€ a na akých úradoch je potrebné hlásiť dohodu o vykonaní práce počas RD.Ďakujem

    Práca popri rodičovskej dovolenke a nezdaniteľné minimum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.