Zavrieť

Porady

remeselna živnosť

Ahojte prosím o radu ak som živnostnik a v zivnostenskom liste mám okrem stolárstva ktoré vykonávam uvedené aj iné činnosti môžem si uplatniť paušalne vydavky 60 alebo len 25% ďakujem čaute
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    A tie ostatné činoosti aj vykonávaš? fakturuješ? alebo ich máš len uvedené v živnostenskom liste? Rozhodujúce je z čoho máš príjem.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Som toho názoru , keď vykonávaš stolárske práce a aj ich fakturuješ , tak máš nárok na výdavky 60%.

    ajs je offline (nepripojený) ajs

    ajs
    Fakturujem, len stolárske práce a celkove príjmi mám iba asi okolo 80 000,-Sk budem mať nárok na daňový bonus? Platím len zdravotnu poisťovnu 910,-Sk podnikam 1 rok som uplny začiatočník vopred ďakujem za pomoc.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ajs
    Fakturujem, len stolárske práce a celkove príjmi mám iba asi okolo 80 000,-Sk budem mať nárok na daňový bonus? Platím len zdravotnu poisťovnu 910,-Sk podnikam 1 rok som uplny začiatočník vopred ďakujem za pomoc.
    Na daňový bonus máš nárok, ak si mal príjmy aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy ( § 33 ZDP ), teda pre rok 2005 aspoň 39000 Sk.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Zuziana
    A tie ostatné činoosti aj vykonávaš? fakturuješ? alebo ich máš len uvedené v živnostenskom liste? Rozhodujúce je z čoho máš príjem.
    Niečo sa zmenilo? Minulý rok platilo, že nič iné nesmie byť uvedené v ŽL.....

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    V ŽL môžeš mať uvedené rôzne činnosti, podstatné je z ktorej máš v danom roku príjem.

    Keď zaviedli "paušálnu daň", tak v prvom roku chceli , aby si živnostníci urobili výmaz ostatných činností......potom zistili, že je to dosť pracné, tak pre ďalšie roky zrušili povinnosť výmazu ostatných činností.

    A tak to platí aj pre "paušálne výdavky".

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    ajobs
    Na daňový bonus máš nárok, ak si mal príjmy aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy ( § 33 ZDP ), teda pre rok 2005 aspoň 39000 Sk.
    Chcem k tomu len doplniť: ... a vykázal základ dane! pretože pri jeho príjmoch 80000.- za rok by mal 60 % výdavky 48000.- a ak by platil aj SP, to už by mal cca 36.000 Sk výdavky na poistnom a už by bol v strate. V tom prípade by nárok na bonus nemal. Toto len pre informáciu pre remeselníkov, ktorí si platili aj SP.

    ajs je offline (nepripojený) ajs

    ajs
    Neviem ako by som si bez vás poradil "porada" je super. Socialnu poisťovňu neplatim len zdravotnú. Dídky.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Na SP platiť nemusíš , ale keď sme už pri tejto téme , tak by som ti doporučovala platiť dobrovoľne. Že čo bude v prípade keď napr. ochorieš , tak na to nemyslíš?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Aj ja sa pridám k tejto téme, mal by si si platiť i dobrovolné poistné v nezamestnanosti, pretože ak si ho neplatíš , môže sa stať, že po ukončení živnosti ti nebude priznaná podpora v nezamestnanosti. Málo kto si to uvedomí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.