Zavrieť

Porady

Dopad evidencie zásob na daň z príjmov

Dobrý deň prajem!

Prosím Vás, poradíte mi? Živnostník si uplatňuje paušálne výdavky (§ 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov). Podľa tohto § 6 ods. 10 je povinný viesť evidenciu o príjmoch, zásobách a pohľadávkach.

A moja otázka sa týka ohľadom tejto evidencie zásob. V rámci živnosti poskytuje tento živnostník služby a nevie, čo mám viesť v tejto evidencii zásob. Prosím Vás, musí sa tam viesť aj napr. pero, ktoré si kúpi na podpisovanie zmlúv a protokolov???

A kedy, prosím Vás bude mať táto evidencia zásob dopad na výpočet dane z príjmov, keď nekončím podnikanie a ani ho neplánujem tak skoro skončiť?

Ďakujem veeeľmi pekne za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ELAST Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. Tento živnostník len poskytuje odborné poradenstvo, takže jeho najväčší nástroj je v "hlave". Ani nenakupuje žiadny materiál, ktorý by ďalej upravil a následne fakturoval (napr. neposkytuje stavebné práce, v rámci ktorých sa nakupuje rôzny stavebný materiál) a tento živnostník ani nenakupuje žiadny tovar, ktorý by ďalej predával...

    Môžem to teda tak chápať, že nemá viesť žiadnu evidenciu zásob? V rámci podnikania síce používa počítač, ale ten mal svoj vlastný ešte pred založením živnosti....

    Ďakujem veľmi pekne!
    Podľa Vášho popisu čo SZČO robí , tak áno , chápete to správne .

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Kvôli tomu peru určite nie, pozri si §11 postupov v JÚ tam máš presnú definíciu zásob v JÚ.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    ELAST Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem!

    Prosím Vás, poradíte mi? Živnostník si uplatňuje paušálne výdavky (§ 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov). Podľa tohto § 6 ods. 10 je povinný viesť evidenciu o príjmoch, zásobách a pohľadávkach.

    A moja otázka sa týka ohľadom tejto evidencie zásob. V rámci živnosti poskytuje tento živnostník služby a nevie, čo mám viesť v tejto evidencii zásob. Prosím Vás, musí sa tam viesť aj napr. pero, ktoré si kúpi na podpisovanie zmlúv a protokolov???
    Nie, nedá mi ale toto by ma pri SZČO ani nenapadlo :-),ináč evidencia zásob je najmä o materiáli /tovare/ ktorý je na sklade a nie v používaní.

    A kedy, prosím Vás bude mať táto evidencia zásob dopad na výpočet dane z príjmov, keď nekončím podnikanie a ani ho neplánujem tak skoro skončiť?
    Pokiaľ teda nekončíš alebo neprerušuješ živnosť tak sa s §17.8a ešte netráp.

    Ďakujem veeeľmi pekne za pomoc!
    ...

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    IvoM Pozri príspevok
    ...
    Ďakujem veľmi pekne. Tento živnostník len poskytuje odborné poradenstvo, takže jeho najväčší nástroj je v "hlave". Ani nenakupuje žiadny materiál, ktorý by ďalej upravil a následne fakturoval (napr. neposkytuje stavebné práce, v rámci ktorých sa nakupuje rôzny stavebný materiál) a tento živnostník ani nenakupuje žiadny tovar, ktorý by ďalej predával...

    Môžem to teda tak chápať, že nemá viesť žiadnu evidenciu zásob? V rámci podnikania síce používa počítač, ale ten mal svoj vlastný ešte pred založením živnosti....

    Ďakujem veľmi pekne!

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    Zita5 Pozri príspevok
    Podľa Vášho popisu čo SZČO robí , tak áno , chápete to správne .
    Ďakujem Vám veľmi pekne!

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    IvoM Pozri príspevok
    Kvôli tomu peru určite nie, pozri si §11 postupov v JÚ tam máš presnú definíciu zásob v JÚ.
    Ďakujem pekne!

    Dopad evidencie zásob na daň z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.