Zavrieť

Porady

Nákup kancelárskych potrieb v hotovosti

Zdravím,
potrebujem si nakúpiť kancelárske potreby ako sú napr. papiere do tlačiarne, farba, pečiatka,.. . V tom obchode je možné platiť len v hotovosti, takže musím vybrať peniaze z účtu. Dajme tomu, že to bude stáť 115€, ja vyberiem z účtu 120€. Čo mám potom urobiť s tymi 5€ čo mi ostanú? Pokladnicu nemám. Tie peniaze nemôžu len tak ostať zrejme.. potom by to nesedelo v účtovníctve keďže na bloku z pokladnice bude suma 115€.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    dudi Pozri príspevok
    Zdravím,
    potrebujem si nakúpiť kancelárske potreby ako sú napr. papiere do tlačiarne, farba, pečiatka,.. . V tom obchode je možné platiť len v hotovosti, takže musím vybrať peniaze z účtu. Dajme tomu, že to bude stáť 115€, ja vyberiem z účtu 120€. Čo mám potom urobiť s tymi 5€ čo mi ostanú? Pokladnicu nemám. Tie peniaze nemôžu len tak ostať zrejme.. potom by to nesedelo v účtovníctve keďže na bloku z pokladnice bude suma 115€.

    Vopred ďakujem za odpoveď.
    Vyberieš peniaze-120€ z účtu, cez priebežné položky vložíš do "pokladne". V "pokladni" máš teraz +120€. Potrebuješ nakúpiť kanc.potreby, vyberieš 115€, zaúčtuješ nákup kanc.potrieb v hotovsti v sume 115€. V "pokladni" ti ostane zvyšných 5€. Keď dostaneš výpis z banky, zaúčtuješ zase cez priebežné položky úbytok peňazí na účte. Pokladňou sa nemyslí registračná pokladňa, ale peňažné prostriedky v hotovosti. Ak ich chceš držať v peňaženke, alebo v šuplíku..

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Keď si už kupuješ kancelárske pomôcky, kúp si aj pokladničnú knihu a tam si zapisuj príjmy (aj výber z účtu) a výdaje (nákup).
    Máš tam kolonku zostatok( príjem - výdaj) a ten si daj trebárs do obálky. Príjem aj výdaj si zdokladuj príjmovým a výdavkovým dokladom, dolož k nim výpis z účtu (výber z banky) a bloky.
    Či už ten zostatok budeš mať v obálke, trezore alebo v peňaženke záleží na tebe. V pokladničnej knihe ho máš uvedený.
    Toto by ti mala robiť účtovníčka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dudi Pozri príspevok
    Zdravím,
    potrebujem si nakúpiť kancelárske potreby ako sú napr. papiere do tlačiarne, farba, pečiatka,.. . V tom obchode je možné platiť len v hotovosti, takže musím vybrať peniaze z účtu. Dajme tomu, že to bude stáť 115€, ja vyberiem z účtu 120€. Čo mám potom urobiť s tymi 5€ čo mi ostanú? Pokladnicu nemám. Tie peniaze nemôžu len tak ostať zrejme.. potom by to nesedelo v účtovníctve keďže na bloku z pokladnice bude suma 115€.

    Vopred ďakujem za odpoveď.
    Buď ich vložíš na účet, alebo vložíš do pokladne. Pokladňa-pokl. denník je potrebný.

    dudi je offline (nepripojený) dudi

    dudi
    Peniaze môžem mať v hotovosti keď nemám registračnú pokladňu, ale mal by som to napr. v peňaženke?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dudi Pozri príspevok
    Peniaze môžem mať v hotovosti keď nemám registračnú pokladňu, ale mal by som to napr. v peňaženke?
    Môžeš to urobiť aj tak,(ak ich budeš mať v peňaženke) že ten rozzdiel z výberu v banke zaúčtuješ na osobnú spotrebu.

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    Nerozumiem ako nemôžeš mať pokladňu. Veď niečo v hotovosti platiť musíš? Pokladňa to nie je myslené hneď ako registračná pokladňa.

    dudi je offline (nepripojený) dudi

    dudi
    Takže peniaze môžem mať kludne v peňaženke a bere sa to ako keby to mám peniaze v pokladnici, hej?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dudi Pozri príspevok
    Takže peniaze môžem mať kludne v peňaženke a bere sa to ako keby to mám peniaze v pokladnici, hej?
    Nie, neberie, skús si prečítať moje odpovede.

    dudi je offline (nepripojený) dudi

    dudi
    Ešte sa chcem spýtať, keď vyberám peniaze z pokladnice, tak musím vypísať výdavkový pokladničný doklad alebo stačí ten blok z pokladnice s položkami co som nakúpil?
    A keď budem mať príjem do pokladnice tak musím vyplniť prijmový pokladničný doklad?
    Asi už len toto s tymi dokladmi ma zaujíma, to už bude asi všetko.
    Vopred díky za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.