Zavrieť

Porady

ako v exceli vymedziť podmienku - interval

Dobry den,

vytvoril som si jednoduchy subor dochadzky. Pracuje iba s dvomi premennymi - cas prichodu a cas odchodu.

Potreboval by som ale, aby odpracovany cas vypocital ako: rozdiel medzi odchodom a prichodom pricom by odpocital aj prestavku a to nasledovne:

1.) ak je povodny rozdiel (odchod-prichod) vacsi alebo rovny ako 4 ale mensi ako 10 (odpocitat 0,5)
2.) ak je tento rozdiel vacsi alebo rovny ako 10 (odpocitat 1)

ak nieje premenna cislo (napr. PN, alebo NV), hodnota v bunke by mala byt prazdna.


Taktiez sa chcem poradit, ako sa da skopirovat vzorec bez toho aby sa kopiroval aj format, resp. podmienene formatovanie.

Subor dochadzky prikladam ako prilohu.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    PeterG20 Pozri príspevok
    Dobry den,

    vytvoril som si jednoduchy subor dochadzky. Pracuje iba s dvomi premennymi - cas prichodu a cas odchodu.

    Potreboval by som ale, aby odpracovany cas vypocital ako: rozdiel medzi odchodom a prichodom pricom by odpocital aj prestavku a to nasledovne:

    1.) ak je povodny rozdiel (odchod-prichod) vacsi alebo rovny ako 4 ale mensi ako 10 (odpocitat 0,5)
    2.) ak je tento rozdiel vacsi alebo rovny ako 10 (odpocitat 1)

    ak nieje premenna cislo (napr. PN, alebo NV), hodnota v bunke by mala byt prazdna.

    Dakujem
    Alebo takto?

    Prípadne

    =VLOOKUP((d6-c6)*24;{0;0|4;-0,5|10;-1};2;1)+(d6-c6)*24
    Naposledy upravil marjankaj : 20.01.11 at 01:31

    MiroM4 je offline (nepripojený) MiroM4

    MiroM4
    tu mas vzorec pre bunku E6

    =D6-C6-(TIME(0;((HOUR(D6-C6)>3)*30)+((HOUR(D6-C6)>9)*30);0))

    Len si najprv na stlpce SPOLU daj foprmatovanie TIME, lebo teraz tam mas NUMBER

    na to kopirovanie, aby si nekopiroval format ale len vzorce pouzijes PASTE SPECIAL a zvolis si hodnotu FORMULAS

    ako v exceli vymedziť podmienku - interval

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.