Zavrieť

Porady

PN v ochrannej lehote.

Som super baba
Dobry den chcem Vas poprosit o radu.
Moj pracovny pomer skonci dna /po vypodnej dobe/ 31.3.2011
Na kolko do konca roka 2011 ostava 9 mesiacov, tak chcem sa dat od 1.4.2011 na PN. /to budem v ochrannej lehote po novom 7 dni/ aspon do vtedy do kedy bude do konca roka 2011 6 mesiacov, pretoze potom by som chcel brat podporu. Je toto mozne?
Este sa chcem opytat koho uvediem pri PN ako zamestnavatela byvaleho alebo socialnu poistovnu ako to je?
A bude ma kontrolovat len socialka ci aj predchadzajuci zamestnavatel ako je to vtedy?
dakujem za odpoved
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JanulkaJ Pozri príspevok
Dobry den chcem Vas poprosit o radu.
Moj pracovny pomer skonci dna /po vypodnej dobe/ 31.3.2011
Na kolko do konca roka 2011 ostava 9 mesiacov, tak chcem sa dat od 1.4.2011 na PN. /to budem v ochrannej lehote po novom 7 dni/ aspon do vtedy do kedy bude do konca roka 2011 6 mesiacov, pretoze potom by som chcel brat podporu. Je toto mozne?
Este sa chcem opytat koho uvediem pri PN ako zamestnavatela byvaleho alebo socialnu poistovnu ako to je?
A bude ma kontrolovat len socialka ci aj predchadzajuci zamestnavatel ako je to vtedy?
dakujem za odpoved
Nepasuje mi akosi spojenie chcem sa dať na PN, a už si dopredu určím aj termín.
0 0
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
ano je to tak, pretoze dostal som vypoved k 31.12. a vypovedna doba mi konci 31.3.2011 a od prveho by som sla na PN aby mi vyslo od 1.4.2011 do 31.6.2011 PN a potom od 1.7.2011 do 31.12.2011 budem mat podporu.
ja sa pytam ci je to mozne, mna sa to netyka tyka sa to jedneho kamarata s ktorym riadne vybabrali tak zistujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JanulkaJ Pozri príspevok
Dobry den chcem Vas poprosit o radu.
Moj pracovny pomer skonci dna /po vypodnej dobe/ 31.3.2011
Na kolko do konca roka 2011 ostava 9 mesiacov, tak chcem sa dat od 1.4.2011 na PN. /to budem v ochrannej lehote po novom 7 dni/ aspon do vtedy do kedy bude do konca roka 2011 6 mesiacov, pretoze potom by som chcel brat podporu. Je toto mozne?
Este sa chcem opytat koho uvediem pri PN ako zamestnavatela byvaleho alebo socialnu poistovnu ako to je?
A bude ma kontrolovat len socialka ci aj predchadzajuci zamestnavatel ako je to vtedy?
dakujem za odpoved
Ty už teraz vieš, že od 1.4.2011 budeš PN ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JanulkaJ Pozri príspevok
ano je to tak, pretoze dostal som vypoved k 31.12. a vypovedna doba mi konci 31.3.2011 a od prveho by som sla na PN aby mi vyslo od 1.4.2011 do 31.6.2011 PN a potom od 1.7.2011 do 31.12.2011 budem mat podporu.
ja sa pytam ci je to mozne, mna sa to netyka tyka sa to jedneho kamarata s ktorym riadne vybabrali tak zistujem
Ak sa mu to takto podarí, je to možné.
0 0
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
a koho si ma dat na tu PNku? lebo ved vyplacat ho aj tak bude len poistovna, lebo ja v praci som mala raz taky pripad..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JanulkaJ Pozri príspevok
ano je to tak, pretoze dostal som vypoved k 31.12. a vypovedna doba mi konci 31.3.2011 a od prveho by som sla na PN aby mi vyslo od 1.4.2011 do 31.6.2011 PN a potom od 1.7.2011 do 31.12.2011 budem mat podporu.
ja sa pytam ci je to mozne, mna sa to netyka tyka sa to jedneho kamarata s ktorym riadne vybabrali tak zistujem
ochranná doba, v ktorej môžeš mať začiatok PN-ky po skončení prac.pomeru - je 7 dní. Ak sa predtým zaeviduješ na UP a vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti, počas PN-ky sa poberanie dávky v nezamestnanosti preruší a obnoví až po skončení PN-ky.
0 0
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
ale tam sa rata ten polrok uz nie? ci ked on pojde od 1.4. na urad, 2.4. na PN a PN bude napr. do konca 31.6. a od 1.7. uz nebude PN tak sa mu bude ratat opat 6 mesiacov?
Uvidim co spravi....dakujem za radu
0 0
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
a pocas PNky je nemocensky poistena osoba vsak?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JanulkaJ Pozri príspevok
ale tam sa rata ten polrok uz nie? ci ked on pojde od 1.4. na urad, 2.4. na PN a PN bude napr. do konca 31.6. a od 1.7. uz nebude PN tak sa mu bude ratat opat 6 mesiacov?
Uvidim co spravi....dakujem za radu
vyplatia mu dávku v nezamestnanosti za 1.4. - potom výplatu pozastavia a budú pokračovať od 1.7. až do vyčerpania nároku - ak sa nezamestná skôr.

jún má 30 dní
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
veronikasad Pozri príspevok
Ty už teraz vieš, že od 1.4.2011 budeš PN ?
stačí jedna obálka..a razom je zo zdravého chorá osoba....Akurát ma zaráža..že sa o tom vie..a nič sa nerobí...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Ty už teraz vieš, že od 1.4.2011 budeš PN ?
Veronika, to nieje žiadna novinka-to sa niekedy tak robí..., ľudia sú špekulanti...
0 0
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
a pozastavia aj plynutie podpory ako myslim tie mesiace....
sorry za ten jun
0 0
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Veronika, to nieje žiadna novinka-to sa niekedy tak robí..., ľudia sú špekulanti...
no veru su a on je mlady a sikovny tak preto to chce spravit, kedze sa to da )
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JanulkaJ Pozri príspevok
a pozastavia aj plynutie podpory ako myslim tie mesiace....
sorry za ten jun
Pozastavia, nemôže brať aj nemocenské aj dávku.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

JanulkaJ Pozri príspevok
a pocas PNky je nemocensky poistena osoba vsak?
Nie je nemoc.poistenou osobou, však už bude mať ukončený PP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JanulkaJ Pozri príspevok
a pozastavia aj plynutie podpory ako myslim tie mesiace....
sorry za ten jun
čítala si pozorne príspevok č. 10 ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JanulkaJ Pozri príspevok
no veru su a on je mlady a sikovny tak preto to chce spravit, kedze sa to da )
mladí a šikovní ľudia nechodia na UP, ale hladajú si prácu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ Pozri príspevok
stačí jedna obálka..a razom je zo zdravého chorá osoba....Akurát ma zaráža..že sa o tom vie..a nič sa nerobí...
Podplácanie je trestný čin pre obidve strany.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tweety Pozri príspevok
Podplácanie je trestný čin pre obidve strany.
Ak ťa chytia ovšem...
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Poprosím o radu. Zamestnanec skončil PP v našej firme 27.1.2011. Dnes mi došla od neho Pn-ka od 28.1.2011. Na tlačivo Pn-ky od lekára nevypisujem nič, však? Vypíšem mu iba tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku a spolu s pn-kou ju zašlem do poisťovne. Je to prosím Vás tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať