Zavrieť

Porady

Účtovníctvo v správcovskej spoločnosti

Ahojte,
potreboval by som poradiť s nasledovným problémom. Mám jedného klienta, ktorému robím externe účtovníctvo. Klient pôsobí ako správcovská spoločnosť vlastníkov bytov. Na účtovanie, rozpočítavanie, výpočty záloh, výpočty vyúčtovaní majú interného človeka. Ja mám účtovať len účtovníctvo tej konkrétnej sro-cky. Keďže spravujú bytový dom, ktorý nemá právnu subjektivitu, v banke založili ako správcovská spoločnosť účet, ktorý je na ten dom. V skutočnosti peniaze na tomto účte nie sú vo vlastníctve správcovskej spoločnosti, ale na výpise z účtu figuruje jej názov. Ako sa postaviť k tomuto problému ? Mám to evidovať niekde v podsúvahovej evidencii, alebo sa o tom vôbec neúčtuje ?
Vrelá vďaka za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Takže ahojček, účet je vo vlastníctve vlastníkov bytov, správca tam funguje - jeho meno ako disponent, nakoľko vlastníci bytov nie sú právny subjekt a správca ako s.r.o. ich zastupuje.
    Peniaze na účtoch neúčtuješ nikde v s.r.o., nakoľko uct. domu vykonáva iná osoba - jeho akoby DP je ročné vyúčtovanie. Ty zo správy účtuješ len príjmy a výdaje s.r.o. týkajúce sa toho domu .
    Hľadám pomoc: fungujúca firma s.r.o. má založené dva bankové účty.Na jednom z nich účtuje správcovstvo domu, kde sú jednotlivo príjmy od vlastníkov bytov atď. Samozrejme okrem správcovstva vykonáva iné činnosti ako napr. stavebné práce, k čomu jej slúži iný účet i pokladňa.Ako teda účtovať takýto prípad a čo daňové priznanie, prosím o radu. Ďakujem

    Účtovníctvo v správcovskej spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.