Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2010 - materská a rodičovská D.

Od 2/2010 som na materskej dovolenke , následne od 8/2010 na rodičovskej dovolenke. Január a časť februára 2010 som ešte pracovala ako zamestnanec. Oplatí sa mi požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane na rok 2010? Je materská v tomto prípade môj príjem? Aké tlačivá priložiť k zúčtovaniu / vydáva potvrdenie SP ? /.
Ďakujem za radu. Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    delonko Pozri príspevok
    Od 2/2010 som na materskej dovolenke , následne od 8/2010 na rodičovskej dovolenke. Január a časť februára 2010 som ešte pracovala ako zamestnanec. Oplatí sa mi požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane na rok 2010? Áno. Je materská v tomto prípade môj príjem? Nie, nie je to zdaniteľný. príjem. Aké tlačivá priložiť k zúčtovaniu / vydáva potvrdenie SP ? /.
    Ďakujem za radu. Pekný deň.
    V texte.

    delonko je offline (nepripojený) delonko

    delonko
    Ďakujem, takže sa mi vráti daň vlastne za 2 mesiace čo som robila. Tak. Dobre rozmýšlam.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    delonko Pozri príspevok
    Ďakujem, takže sa mi vráti daň vlastne za 2 mesiace čo som robila. Tak. Dobre rozmýšlam.
    vráti, ak si mala nejakú zrazenú (tvoj hrubý príjem po odpočítaní zrazeného poistného bol vyšší ako mesačná nezd.časť základu dane)

    delonko je offline (nepripojený) delonko

    delonko
    Od 2/2010 som na materskej dovolenke , následne od 8/2010 na rodičovskej dovolenke. Január a časť februára 2010 som ešte pracovala ako zamestnanec. Oplatí sa mi požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane na rok 2010? Je materská v tomto prípade môj príjem? Môže si manžel uplatniť na mňa v RZD nezdaniteľnú časť? Aký tam potom uviesť príjem manželky? Je to príjem za mesiac január či aj výška materskej?
    Ďakujem.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    delonko Pozri príspevok
    Od 2/2010 som na materskej dovolenke , následne od 8/2010 na rodičovskej dovolenke. Január a časť februára 2010 som ešte pracovala ako zamestnanec. Oplatí sa mi požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane na rok 2010? Je materská v tomto prípade môj príjem? Môže si manžel uplatniť na mňa v RZD nezdaniteľnú časť? Aký tam potom uviesť príjem manželky? Je to príjem za mesiac január či aj výška materskej?
    Ďakujem.
    Pokiaľ si mala za 01-02/2010 zrazený preddavok na daň, tak áno oplatí sa Ti požiadať - zrazená daň sa Ti vráti. Do Tvojho ročného zúčtovania dane materská, ani rodič. dovolenka nevstupujú, nie je to zd. príjem.
    Ak si chce manžel uplatniť na Teba NČZD a boli ste manželmi celý rok 2010, tak je to vo výške rozdielu 4025,70 - /príjem za 01-02/2010, ktorý ponížiš o zraz. poistné/- materská dovolenka vyplat. za r.2010. Rodičovský príspevok neodratávaš-tento sa na tento účel nepočíta. Ak by si bola za obdobie 01-02/2010 PN, alebo mala vyplatené OČR, tak aj toto od 4025,70 odrátaš.

    Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

    Jajka77
    Dobry den, 1-10/2010 RD, 11-12/2010 urad prace(podpora).
    Preplatili mi dovolenku 11,5 dna, dan vybrana zrazkou. Ak podam danove priznanie, vratia mi celu dan,vsak?
    Platim si aj DNP od 23.8.2010 z maxima, aj to tam treba zarat?
    Manzel si uplatni na mna NCZD, odpocita podporu, moju dovolenku pripadne aj to DNP? dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jajka77 Pozri príspevok
    Dobry den, 1-10/2010 RD, 11-12/2010 urad prace(podpora).
    Preplatili mi dovolenku 11,5 dna, dan vybrana zrazkou. Ak podam danove priznanie, vratia mi celu dan,vsak?
    Platim si aj DNP od 23.8.2010 z maxima, aj to tam treba zarat?
    Manzel si uplatni na mna NCZD, odpocita podporu, moju dovolenku pripadne aj to DNP? dakujem
    Uveď výšku náhrady mzdy za preplatenú dovolenku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jajka77 Pozri príspevok
    363,62 mi vyplatili.
    Máš nárok na uplatnenie celoročnej NČZD (4025,70€), ak si podáš DP, DU ti zrazenú daň vráti. Nie je nutné v DP uplatňovať zaplatené poistné.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veronikasad Pozri príspevok
    Máš nárok na uplatnenie celoročnej NČZD (4025,70€), ak si podáš DP, DU ti zrazenú daň vráti. Nie je nutné v DP uplatňovať zaplatené poistné.
    .. ale v pýtala sa aj na uplatnenie NZČ na manželku ... tak si o to poistné zníži svoj príjem .. oplatí sa

    Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

    Jajka77
    to druhe som nepochopila... to ako?
    4025,7 si dam a este aj moje zaplatene DNP mozem? za august som platila 14,2 € a 9-12/2010 49,1*4.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jajka77 Pozri príspevok
    to druhe som nepochopila... to ako?
    4025,7 si dam a este aj moje zaplatene DNP mozem? za august som platila 14,2 € a 9-12/2010 49,1*4.
    Potvrdenie o zaplatenom DNP prilož k žiadosti o RZD tvojho manžela. Zaplateným poistným si zníži vlastný príjem manželky. Bude mať nárok na vyššiu odpoč. položku na teba.

    Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

    Jajka77
    dakujem, uz chapem.
    este by som chcela cosi ohladom dane u dochodcu ale to asi do inej temy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.