Zavrieť

Porady

PN celý mesiac a preplatenie nadčasov

Dobrý deň,

vyskytla sa mi takáto situácia: ZC bol celý mesiac PN, za predchádzajúce mesiace má však nevyčerpané a ešte nepreplatené nadčasy, celkovo 32 hodín.

Môžem/musím mu ich vyplatiť v mzde 12/2010, či ich môžem presunúť do tohto roka (ešte stále je PN).

Aké budú vymeriavacie základy do SP a ZP, keď softvér eviduje ZCovi dobu neplatenia poistného?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    LenkaBr Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    vyskytla sa mi takáto situácia: ZC bol celý mesiac PN, za predchádzajúce mesiace má však nevyčerpané a ešte nepreplatené nadčasy, celkovo 32 hodín.

    Môžem/musím mu ich vyplatiť v mzde 12/2010, či ich môžem presunúť do tohto roka (ešte stále je PN).

    Aké budú vymeriavacie základy do SP a ZP, keď softvér eviduje ZCovi dobu neplatenia poistného?
    Nadčasy nechaj ešte nevyplatené, možno po PN-ke si ich dotyčný bude chcieť vyčerpať. Pokiaľ nie, tak mu ich vyplatíš potom, keď PN-ku skončí.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, vieraaaa, Mária27, Lubaba, rodina1, LenkaBr
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    LenkaBr Pozri príspevok
    Môžem z nadčasov teda čerpať aj v ďalšom roku? Nemalo by to byť vysporiadané ku koncu roka? Šarapatu mi tam robí len tá celomesačná maródka.

    A ešte k tej druhej časti: ak by sa vyskytlo, že dotyčný končil pracovný pomer na DU, a stále je PN, čo s takýmito nadčasmi? Dali by sa preplatiť po skončení PP?

    Inak samozrejme ďakujem za odpovede
    Pokiaľ mu bude končiť pracovný pomer - doba určitá, tak mu skončí bez ohľadu na to, či je alebo nie je PN.

    Pri skončení pracovného pomeru mu vyplatíš všetko, čo mu patrí, teda aj nadčasy.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Tweety, rodina1, Lubaba, Mária27, vieraaaa, arizona
    6

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LenkaBr Pozri príspevok
    mám ešte jednu otázku:

    sociálne poistenie sa prerušuje pri čerpaní neplateného voľna?
    Áno, NV je prerušením poistenia v SP. ZP sa platí.

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    mám ešte jednu otázku:

    sociálne poistenie sa prerušuje pri čerpaní neplateného voľna?

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    terezamaria Pozri príspevok
    Nadčasy nechaj ešte nevyplatené, možno po PN-ke si ich dotyčný bude chcieť vyčerpať. Pokiaľ nie, tak mu ich vyplatíš potom, keď PN-ku skončí.
    Môžem z nadčasov teda čerpať aj v ďalšom roku? Nemalo by to byť vysporiadané ku koncu roka? Šarapatu mi tam robí len tá celomesačná maródka.

    A ešte k tej druhej časti: ak by sa vyskytlo, že dotyčný končil pracovný pomer na DU, a stále je PN, čo s takýmito nadčasmi? Dali by sa preplatiť po skončení PP?

    Inak samozrejme ďakujem za odpovede

    PN celý mesiac a preplatenie nadčasov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.