Zavrieť

Porady

Daň z MV 2010 - daňovník

Dobrý deň,
prvý krát vypĺňam DP z MV, riadim sa pokynmi, ale predsa len si potrebujem niečo potvrdiť - vyvrátiť.
Sme s.r.o. ja som spoločník, manžel konateľ a ten má so sro zmluvu o nájme automilu, teda prenajíma sročke auto.
DP podávam za sro,
OTAZKA:
v I.oddiely stačí vyplniť názov SRO alebo aj meno a priezvisko FO, napr konateľa?
a II.oddiel ostáva prázdny, alebo sa tam uvádza konateľ (spoločník)??, ktorý vlastne v konečnom dôsledku podpíše DP ako daňovník. Ak áno - tak je štatutárny zástupca???
Prosím, aj keď to možno pre niekoho je nepodstatná otázka, potrebujem si to overiť, vďaka vopred za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nevyplňuješ na internete - stranka drsr.sk?
    nepoužívaš pokyny-postup pri vyplnení?
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...S82XzBfMlFRSEo!

    poučenie nájdeš na stránke drsr - prikladám

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    ano vyplňam na drsr, mám pred sebou vytlačené poučenie, ale to vyzera asi tak že priezvisko - uvedte priezvisko, sro - uvedte nazov sro.... hladala som nejake vyplnene vzorove tlacivo...nasla som jedno a tam je aj FO aj sro vyplnene...čo sa mi zdalo divné, tak som to hodila na poradu... http://hnonline.sk/ekonomika/c1-3312...ovych-vozidiel

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Ďakujem pekne, ten vzor na nete ma zmiatol,
    teda I. oddiel mám dobre a II. oddiel je prazdny?
    Niekto tu možno rieši dôležitejšie veci ako vyplniť a na drsr sa to vypĺňa naozaj super, takže hlavný oddiel s výpočtom mi nerobil problém ako tieto somarinky.. VĎAKA

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tita Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, ten vzor na nete ma zmiatol,
    teda I. oddiel mám dobre a II. oddiel je prazdny?
    Niekto tu možno rieši dôležitejšie veci ako vyplniť a na drsr sa to vypĺňa naozaj super, takže hlavný oddiel s výpočtom mi nerobil problém ako tieto somarinky.. VĎAKA
    Oddiel II. zostáva prázdny.

    Dano_za je offline (nepripojený) Dano_za

    Dano_za
    Chcem sa uistit na oddiel II.
    Ked priznanie podpisuje osoba ktora ma na danovom urade generalnu plnu moc konat za konatela, tak v oddieli II. budu jeho udaje, alebo to mozem nechat prazdne.

    Daň z MV 2010 - daňovník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.