Zavrieť

Porady

Miesto dodania a SV

Chcel by som sa spýtať pri službách dodávaných do ČŠ zdaniteľnej osobe, ide o služby napr.:
preklad katalógov, prezentácia výrobkov danej spoločnosti z ČŠ u nás v SR (v bratislave), reklamné služby (reklama v bratislave), tieto služby sú oslobodené od DPH? A musím ich dávať do SV???


Veľmi potrebujem si toto ujasniť, a prešiel som milión tém. Ďakujem za rady.

Poprípade mi dajte odkaz na paragrafy, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Andrej13 Pozri príspevok
    Ďakujem, hlavne ma zaujíma toto:
    prezentácia výrobkov danej spoločnosti z ČŠ u nás v SR (v bratislave).

    Ja by som to dal bez DPH a do SV.
    Treba si v prvom rade urcit kde je miesto dodania, podla novelizacie zakona o dani z pridanej hodnoty a ci ide o zdanitelnu , alebo nezdanitelnu osobu.
    V pripade ak sa sluzby poskytovali zdanitelnej osobe postupujes podla § 15 ods. 1 to znamená , ze miestom dodania bude sidlo odberatela,vzhľadom nato, ze odberatel ma sidlo v Ceskej republike miestom dodania bude Ceska republika a tym padom nie je predmetom dane podla slovenskeho zakona a dodavatel tuto sluzbu nebude zdanovat a ani ju uvadzat v danovom priznani podavanom na Slovensu, ale je povinny uvedenu sluzbu uviest v Suhrnnom vykaze. Povinnost zaplatit v Ceskej republike ma cesky odberatel sluzby (zdanitelna osoba)
    V pripade ak sa sluzba poskytovala nezdanitelnej osobe tak miestom dodania je kde sa sluzba skutocne vykonava t.j. ide o Slovensko - Bratislava a fakturacia bude s danou, nakolko ide o § 16 ods. 3 ,dodavatel sluzby je povinny k cene sluzby uplatnit slovensku dan v danovom priznani na Slovensku.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    V prípade služieb ide o §15 a §16 a SV §80. V zásade platí že ak ide o službu podľa §15.1 a príjemca v EÚ je povinný zaplatiť túto daň tak to dávaš do SV, inak nie.

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    Takže podľa par. 15 ide o službu dodanú v zahraničí, takže bude bez DPH a zahrnutá v SV? Ďakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Vymenúvaš rôzne služby, ale
    špeciálne o reklamných služieb došlo k zásadnej zmene od r.2011, musím sa na to pozrieť, zatiaľ len upozorňujem.
    odpoved doplním.
    odpoved doplnená v inom príspevku. Ďakujem aj ja.
    Naposledy upravil KEJKA : 19.01.11 at 10:17

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    Ďakujem, hlavne ma zaujíma toto:
    prezentácia výrobkov danej spoločnosti z ČŠ u nás v SR (v bratislave).

    Ja by som to dal bez DPH a do SV.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prosím Vás o radu, slovenská firma dodáva služby v ČR ale pre slovenskú firmu s IČ DPH pre SK. Idú platby do SV? Je to iste trojstranný obchod, tak by asi mal. Trochu som sa doplietla. Ďakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    trojstranný obchod je len pri tovare.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Kejka, zabudla som sa poďakovať. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.