Zavrieť

Porady

Príplatok za triednictvo

Ako je to s príplatkom za triednictvo, ak triednik je dlhodobo PN a jeho zastupovaním je poverený iný učiteľ? Má sa tento príplatok priznať zastupujúcemu učiteľovi a odobrať na obdobie PN triednemu učiteľovi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Ja by som dala zastupujúcemu počas doby zastupovanie triednictvo, no riaditeľ by mu to mohol zohľadniť aj odmene za zastupovanie, ale prvá verzia sa mi zdá lepšia.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    anika Pozri príspevok
    Ja by som dala zastupujúcemu počas doby zastupovanie triednictvo, no riaditeľ by mu to mohol zohľadniť aj odmene za zastupovanie, ale prvá verzia sa mi zdá lepšia.
    Zastupujúceho menuješ za triedneho učiteľa na dobu počas PN XY a vyplácať mu príplatok za triednictvo.

    dani.b je offline (nepripojený) dani.b

    niekedy mám pocit, že som úplne blbá... preto sa obraciam na Vás :-)))) ...viac dani.b
    Sabadka Pozri príspevok
    Zastupujúceho menuješ za triedneho učiteľa na dobu počas PN XY a vyplácať mu príplatok za triednictvo.

    Ja sa tiež prikláňam za vyplatenie príplatku za triednictvo, zamestnávateľ to však chce riešiť formou odmeny a práve preto som sem dala tú tému. Vzhľadom na PN triednika, mu tento príplatok mám na obdobie PN odňať, alebo mu ho môžem ponechať, nakoľko sa mu aj tak nevyplatí, alebo bude krátený (v mesiaci, kedy nebol celý PN)?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    dani.b Pozri príspevok
    Ja sa tiež prikláňam za vyplatenie príplatku za triednictvo, zamestnávateľ to však chce riešiť formou odmeny a práve preto som sem dala tú tému. Vzhľadom na PN triednika, mu tento príplatok mám na obdobie PN odňať, alebo mu ho môžem ponechať, nakoľko sa mu aj tak nevyplatí, alebo bude krátený (v mesiaci, kedy nebol celý PN)?
    Aj keď počas PN sa mu mzda nevypláca takže príplatok za triednictvo mu príplatok tiež nejde, ale de facto by si mala pre jednu triedu dvoch triednych učiteľov a to nemôže byť. Takže by som mu to triednictvo počas PN odňala.

    to je po prvé a po druhé príplatok za triednictvo je nároková zložka, plynie zo zákona kým odmeny nie. Takže by to skreslilo nenárokové zložky k platu. Neviem ako váš zriaďovateľ, ale ten náš nenárokové zložky sleduje. Takže v každom prípade by som to robila riadne menovacím dekrétom a príplatkom za triednictvo.

    dani.b je offline (nepripojený) dani.b

    niekedy mám pocit, že som úplne blbá... preto sa obraciam na Vás :-)))) ...viac dani.b
    Sabadka Pozri príspevok
    Aj keď počas PN sa mu mzda nevypláca takže príplatok za triednictvo mu príplatok tiež nejde, ale de facto by si mala pre jednu triedu dvoch triednych učiteľov a to nemôže byť. Takže by som mu to triednictvo počas PN odňala.

    to je po prvé a po druhé príplatok za triednictvo je nároková zložka, plynie zo zákona kým odmeny nie. Takže by to skreslilo nenárokové zložky k platu. Neviem ako váš zriaďovateľ, ale ten náš nenárokové zložky sleduje. Takže v každom prípade by som to robila riadne menovacím dekrétom a príplatkom za triednictvo.


    Áno, ďakujem. Aj u nás to zriaďovateľ sleduje, aj keď na prenesené kompetencie dosah veľmi nemá :-) No napriek tomu si myslím, že tvoj postup je nenapadnuteľný aj do budúcna, takže budem trvať na tomto postupe aj ja (aj keď je za správnosť v konečnom dôsledku zodpovedný zamestnávateľ)

    Príplatok za triednictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.