Zavrieť

Porady

Devízový účet-účtovanie poplatkov-aký kurz?

Máme založený devízový účet v CZK, platili sme fa do ČR a banka nám strhla 466 Czk /600 Skk prepočítané na Czk/ z devízového účtu. Tento poplatok zaúčtujeme kurzom NBS, alebo kurzom, ktorý banka uviedla na debetnom avíze, čiže kurzom banky? A akým kurzom mesačné poplatky?
Pomôžte, prosím !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubka31 je offline (nepripojený) Ľubka31

    Ľubka31
    Všetky pohyby na devízových účtoch sa účtujú prepočítané na Sk kurzom NBS, okrem nákupu a predaja cudzej meny.Takže aj bankové poplatky platené z devízového účtu sa prepočítajú kurzom NBS na SK v deň uskutočnenia účtovného prípadu, t.j. v deň keď boli odpísané z devźového účtu účtu.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Skúste pozrieť www.ceniga.sk a vytlačte si materiály / je tam podrobne rozpísané účtovanie cudzej meny / DF, bank. výpisy, pokladňa valutová, poskytnuté zálohy v CM / . Ja sa riadim týmto, dáva to logiku navyše poníma o tom aj zákon o účtovníctve.

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    Chcem sa spýtať na zrušenie učtu, mame EUR učet, ktory chceme zrušiť. akým kurzom mam prepočitať Eura z tohoto účtu, ktoré prevádzame na SKK účet.Dakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    IvanaK
    Chcem sa spýtať na zrušenie učtu, mame EUR učet, ktory chceme zrušiť. akým kurzom mam prepočitať Eura z tohoto účtu, ktoré prevádzame na SKK účet.Dakujem
    Pravdepodobne tento prevod bude bezhotovostný, teda vykoná ho banka svojim kurzom a tento kurz použiješ aj vo svojom účtovníctve. Kurzový rozdiel nevznikne.

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Mozes mi upresnit kde v materialoch sa to nachadza. Ja som tam prave bola a nemozem to najst.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    skús pozrieť Materiály / viem, že stránku stále obnovujú a dávajú tam to, čo práve riešili na svojich školeniach/

    Devízový účet-účtovanie poplatkov-aký kurz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.