Zavrieť

Porady

Šeherezáda

Pamätáte si ešte na francúzsku verziu príbehov tisíc a jednej noci z roku 1990. Volalo sa to tuším Les 1001 Nuits a Šeherezádu hrala Catherine-Zeta Jones. Bol to veľmi zábavný film o tom, aký boli "skutočný" hrdinovia arabských príbehov - napríklad Džin žije v súčasnom Londýne a pomáha "kúzlami" 20-teho storočia... Veľmi rád by som tento film znovu videl ale neviem ho nikde zohnať. Prosím poraďte ak o ňom viete.
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jój, ale teraz letí iná ,,Šehina", pobláznila celé Slovensko .

Len ja som na youtube už na cca 62hej časti, naťahovačky prekrúcam dopredu, to by ma doma ukameňovali moji chlapi, že ich trýznim od utorka do piatku...

Ale Katrin je tiež súca na Šeherezádu, to ma prekvapilo, že už niečo také išlo .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

danushka Pozri príspevok
Jój, ale teraz letí iná ,,Šehina", pobláznila celé Slovensko .

Len ja som na youtube už na cca 62hej časti, naťahovačky prekrúcam dopredu, to by ma doma ukameňovali moji chlapi, že ich trýznim od utorka do piatku...

Ale Katrin je tiež súca na Šeherezádu, to ma prekvapilo, že už niečo také išlo .
Danushka a na youtube je táto "turecká" v slovenčine ?
Naposledy upravil katka50 : 04.02.11 at 14:01
0 0
Twoflower Twoflower

Twoflower je offline (nepripojený) Twoflower

Mňa tá nová teda vôbec nezaujala, videl som jednu epizódu a aj to bolo o jednu viac než pokladám za únosné. To si radšej pozriem Les 1001 Nuits na youtube vo francúžštine bez titulkov - a to neviem po francúzsky ani slovo.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

z tej novej my stačilo pár časti-každú chvilu velké slova,podfarbené hudbou-z tolkej romantiky ma švacne o zem.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

katka50 Pozri príspevok
Danushka a na youtube je táto "turecká" v slovenčine ?
http://www.google.sk/search?q=1001+n...ed=0CCQQqwQwAA

Je to v srbštine, takže jadranskí milovníci by nemali mať problém rozumieť .
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zo začiatku sa mi to páčilo, ale už sa to zamotáva ako všetky telenovely. A keď si pomyslím že to 180 častí, tak to bude nekonečno aj keď hlavní hrdinovia sú sympatickí.
Ale v ktorej telenovele nie sú ?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

verkaz Pozri príspevok
Zo začiatku sa mi to páčilo, ale už sa to zamotáva ako všetky telenovely. A keď si pomyslím že to 180 častí, tak to bude nekonečno aj keď hlavní hrdinovia sú sympatickí.
Ale v ktorej telenovele nie sú ?
Ten príbeh sa nesie v prvom rade v duchu lásky a trampotami okolo nej...
Ale verte, že je na čo pozerať aj v ďalších častiach, dej sa ešte poriadne zamotá .
Prekvapuje ma napríklad fakt, že v seriáli nik nefajčí a pritom je známe o Turkoch, že fajčia ako Turci .
Osobne som si myslela, že Turecko nie je pochopiteľné pre bežného európana už len preto, že je iné kultúrou a vierou a v mojom prípade som potešená, že film neustále hovorí o bežných ľudských starostiach, triednosti, láske, nenávisti a najmä herci tam hrajú neskutočne prirodzene.

Tento film sledujem v turštine so srbskými titulkami, takže vnímam hercov v ich jazyku, doma v TV seriál nesledujem.

A ...
Je priam neuveriteľné, koľko turcizmov obsahuje srbština. Až teraz som si to uvedomila, aký vplyv mala Osmanská ríša na Balkán. Niektoré zvyky a spôsoby na Balkáne som nevedela pochopiť kým som žila v Srbsku... Teraz som ich lepšie pochopila po tejto telenovele. 500 rokov pod Tureckou nadvládou na Balkáne zanechali svoje stopy. Dokonca po tomto filme mám o dôvod naviac pochopiť inú kultúru, iné zvyky a nezazlievať Turkom, že sú a že sú všade po svete. Možno je čomu sa od nich trošku priučiť, mne sa určité vzťahové momenty a celková úcta vo filme veľmi zapáčili. Možno to už ani nie je tak o peknej Šeherezáde, ale skôr o starom pánkovi Burhanovi a jeho manželke, toto sú asi najsilnejšie postavy v seriáli.
7 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keď sa vysielala "Rosalinda" (presný názov nepoznám - nepozerám žiadnu teľanovelu), stúpol počet mien Rosalinda na Slovensku, predtým to bol Sandokan, zanedlho bude Šeherezáda .
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja som naposledy videla pár častí Jednoduchej Márie, asi tri, odvtedy som také siahodlhé seriály nesledovala,ani nesledujem...ale Šeherka ma zaujala aj mimo deja, snímkami mesta,a hudbou..tá je skutočne prekrásna,taká naozaj ..a dýcha z nej neha a to sa dnes často nevidí..možno som romantik, ale zatiaľ sa mi páči...
..a tá Tisíc a jedna noc s Katrin Zeta sa vysielala tuším na čechoch, nedávno..
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

misoft Pozri príspevok
Keď sa vysielala "Rosalinda" (presný názov nepoznám - nepozerám žiadnu teľanovelu), stúpol počet mien Rosalinda na Slovensku, predtým to bol Sandokan, zanedlho bude Šeherezáda .
No veď tie slovenské budúce Šeherezády" určite budú mať čierne okále s pekne snedou pokožtičkou, som si istá ...
A naši Omarovia robiť nebudú a nebudú... Veď studňa sociálnosti je stále láskavá ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja telenovely vobec nemusim.
Ani tato,ospevovana ma nechytila za srdce...

Ale nastvala ma Markiza,lebo nemysli na tych,ktori tento zaner neoblubuju a nepozeraju.
Preco ten serial davaju v hlavnom vysielacom case,okrem pondelka denne? Brrr!

Takze Markizu som na ovladaci posunula riadne na koniec...lebo ju nemam dovod sledovat .-/
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

danushka
No veď tie slovenské budúce Šeherezády" určite budú mať čierne okále s pekne snedou pokožtičkou, som si istá ...
A naši Omarovia robiť nebudú a nebudú... Veď studňa sociálnosti je stále láskavá ...
Postupujete do ďalšieho kola bez straty desiatky (Deset stupňů ke zlaté).
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Nám sa čosi kdesi porúchalo a na tom novom televízore ide len TA3 a Noe. Mne to nevadí, ja aj tak pozerám len Poradu a môj manžel plynule prešiel na núdzový režim a spí pri "pozeraní" starých filmov na DVD čo si pokúpil za účelom osvieženia pamäti
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

....stale o tom počúvam a furt neviem o čom to je......a že vraj aj chlapi to pozerajú...no koniec sveta
Naposledy upravil Halli : 04.02.11 at 23:56
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...zdielam názor s pepsikovou, zatiaľ sa mi veľmi páči..sedím pri Šeherezáde ako prikovaná...vždy som milovala rozprávky... asi som tiež romantik, ale hudba je fakt prekrásna, /neviem nájsť tú časť s vysokými tónmi na youtube/, páči sa mi mesto. Kedysi som bola v Istanbule a teraz sa mi spomienky vracajú. Inak neznášam tie hlučné, intrigánske, mexické seriály...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Halli Pozri príspevok
....stale o tom počúvam a furt neviem o čom to je......a že vraj aj chlapi to pozerajú...no koniec sveta
Slávka ja mám na tieto telenovely recept - ak ju už chcem naozaj vidieť pozriem si posledných päť minút záverečnej časti a aj tak viem to isté čo susedka, ktorá čumela na dlhých 200 dielov.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Halli Pozri príspevok
....stale o tom počúvam a furt neviem o čom to je......a že vraj aj chlapi to pozerajú...no koniec sveta
A nevieš kedy bude repríza???
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Marcel, neboj určite bude v krátkom čase a keď nie skús si nahrávať - neboj sa priznať, že na prvýkrát nikdy nepochopíš čo vlastne pozeráš.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Melnick Pozri príspevok
Marcel, neboj určite bude v krátkom čase a keď nie skús si nahrávať - neboj sa priznať, že na prvýkrát nikdy nepochopíš čo vlastne pozeráš.
Ja som sa nepýtal na Šeherezádu!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Melnick Pozri príspevok
Slávka ja mám na tieto telenovely recept - ak ju už chcem naozaj vidieť pozriem si posledných päť minút záverečnej časti a aj tak viem to isté čo susedka, ktorá čumela na dlhých 200 dielov.
Zle pozeráš, tu treba pozrieť prvých 15 min. - tam opakujú, čo bolo minule. Stačí pozrieť každú 10. časť (alebo každú 8. časť, keďže sa seriál vysiela 4x týždenne po 2 časti) a máš dokonalý prehľad, čo kto kde kedy ako s kým prečo začo načo Aj čas ušetríš - pozrieš len 1x za týždeň 15 min.
(Mama to pozerá, jej sa to veľmi páči. Ja to pozerám, len keď cvičím - "musím", mama má diaľkové, inak takéto seriály "nemusím", ale 100x lepšie než Ordinácie v zlatej žile, Barák a pod.).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať