Zavrieť

Porady

Šeherezáda

Pamätáte si ešte na francúzsku verziu príbehov tisíc a jednej noci z roku 1990. Volalo sa to tuším Les 1001 Nuits a Šeherezádu hrala Catherine-Zeta Jones. Bol to veľmi zábavný film o tom, aký boli "skutočný" hrdinovia arabských príbehov - napríklad Džin žije v súčasnom Londýne a pomáha "kúzlami" 20-teho storočia... Veľmi rád by som tento film znovu videl ale neviem ho nikde zohnať. Prosím poraďte ak o ňom viete.
Usporiadat
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja si myslím, že ordinácia v RZ je s pribúdajúcimi dielmi čím ďalej primitívnejšia.
Uznávam, že 1001 je klasický doják ale ja sa pozerám, pretože v každej časti vidím nejakú odlišnosť od nášho života a ja sa rada dozviem, ako žijú inde a najmä ako zmýšľajú. Samozrejme viem i to, že sa tvorcovia snažia vykresliť sivú realitu na ružovo, ale všímam si skôr drobné detaily a nuanse.
Som toho názoru, že 1 USA film s koncentrovaným, prihlúplym, násilným ale aj zaujímavým dejom (a tých najmä na Markíze môžeme vidieť viac než dosť) = cca 100 dielom 1001.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...už je to dosť rozprávkové, ale mne sa veľmi páči hudba a tie nádherné zábery Istanbulu. Občas ukážu aj tú druhú stránku mince /chudobu/, lebo Istanbul je aj o tom. Videla som to na vlastné oči.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dnes bola Šeherezáda celkom užitočná. Mama ju pozerá, takže sedela pri telke, nič nerobila, tak aby sa nenudila, dovolila som jej utierať vybavenie (hračky, domčeky, misky) mojich škrečkov (robím rajóny).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnes sa mi hento do uší dostalo :

Ako si rýchlo zistíte výšku svojho IQ ?

Odpočítajte od čísla 120 počet dielov Šeherezády, ktoré ste videli....
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať