Zavrieť

Porady

Daňové priznanie r.2011

Ahojte,

do akej vysky by mali byt zdanitelne prijmy, aby som nemusel podavat Danove priznanie?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stan1ey je offline (nepripojený) stan1ey

    Poskytujem úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. ...viac stan1ey
    Sú vaše príjmy za rok 2010 vyššie ako 2 012,85 eur?
    Vykazujete daňovú stratu?

    Ak ste v oboch prípadoch odpovedali "nie" tak nemusíte podávať daňové priznanie (ale aj tak ho odporúčam podať).

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Rodičovský príspevok ani nemocenské dávky nie sú zdaniteľné príjmy. Ak to boli jediné Vaše príjmy nemusíte podávať DP. Manžel si môže uplatniť na Vas nezdaniteľnú časť poníženú o nemocenské dávky (ošetrovné a iné), o rodičovský sa nezdaniteľná časť na manželku neponižuje.
    toto platí za prepokladu že ste namala iný príjem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak bol tento dôchodca dôchodcom k 01.01.2010 nemá nárok na odpočítateľnú položku.

    amda je offline (nepripojený) amda

    amda
    Dobry vecer, chcela by som sa spytat, ci mam podavat DP, ak som v r. 2010 bola na rodicovskej dovolenke a kedze som aj dobrovolne nemocensky poistena a poberala som osetrovne? Nerada by som nieco zanedbala. Dakujem pekne.

    hanicka22 je offline (nepripojený) hanicka22

    hanicka22
    Ahojte.
    Starobny dochodca cely rok 2010 poberal starobny dochodok. V DP je jeho odpocitatelna polozka 4025,70 € - úhrnná suma dôchodkov?
    Treba k DP aj nejake potvrdenie zo SC o vyplatenych dochodkoch za rok 2010?

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Myslím, že hanička má pravdu, ak je úhrn dôchodkov nižší ako odpočítateľná položka, má nárok odpočítať si rozdiel

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    gita Pozri príspevok
    Myslím, že hanička má pravdu, ak je úhrn dôchodkov nižší ako odpočítateľná položka, má nárok odpočítať si rozdiel
    Áno - má nárok len na rozdiel medzi nezdaniteľnou položkou a výškou dôchodku.....ja som zle pochopila zadanie.

    Daňové priznanie r.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.