Zavrieť

Porady

priraďovanie do výkazu DPH

Mám jeden dotaz na MONEY, začal som v ňom robiť jednu spoločnosť a potrebujem podať priznanie DPH za posledný kvartál 2010.
Len neviem teraz, aké členenie DPH mám využívať pri prijatom tovare od českého plátcu DPH a tiež od neho prijímajú aj služby (servis zariadení a pod.), a neviem tam zaradiť členenie DPH.
Pozeral som aj predchádzajúce obdobia, ktoré som nerobil ja, ale oni mali všetko (tovary a služby) zaraďované pod jedným členením (EP-BEZDPH - bez vplyvu na DPH - čl. štál EU .... pripájam sa na ich firemný server na MONEY a pozeral som aj minulé obdobia ktoré im robil iný účtovník, ale s MONEY ešte nemám toľko skúseností a nechcel by som to pokaziť, tieto DPHčky si tam asi oni editovali nejak, neviem či sú to originál čo sú v MONEY)...som teraz zmätený, neviete mi niekto poradiť s nadstavením aby mi to správne zaraďovalo do výkazu DPH?
Ďakujem


a ešte som našiel FA, na ktorých majú majú prijaté servisné služby od dodávateľa a tiež spotrebovaný servisný materiál, či keď nadstavím pre každú položku iné členenie DPH, čo mi to spraví pri reverse charge?
Naposledy upravil dufulus : 21.01.11 at 10:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    priraďovanie do výkazu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.