Zavrieť

Porady

Nadobudnutie tovaru z EU

Dobry den,
chcela by som sa spytat, ci mi vie niekto poradit, ak nadobudnem tovar v tuzemsku z ineho clenskeho statu od dodavatela, ktory nie je indentifikovany pre dan v inom clenskom state, som povinna samozdanit tento tovar? § 11/2,b hovori, ze predmetom dane je nadobudnutie tovaru ak, dodavatelom je osoba identifikovana pre dan v inom clenskom state.
Za skoru odpoved dakujem
Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Nie, nemusíš. Iba ak by dodávateľ bol platca. Mňa by ale zaujímalo, ak prijmem službu od napr. českého dodávateľa - neplatcu. Či ju musím samozdaniť? pretože §69 ods 2) hovorí, že zd. osoba je povinná platiť daň pri službe..., ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného čl. štátu...tu sa neuvádza, že dod. musí byť platca. Podľa mňa by som to mala samozdaniť. Pomôže mi niekto?

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    napr. nam bola poskytnuta pravna sluzba od neplatcu, a musela som ju samozdanit, v tomto pripade som postupovala podla §69 ods. 3 - tam sa hovori o zahranicnej osobe, ktora dodala sluzbu, nehovori sa, ci je alebo nie je platitelom

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Služby podľa §15 ods. 8 sa musia samozdaniť. To mi je jasné a bolo to prízvukované na každom školení, ale mne ide o opravu hn. majetku. Miesto dodania je tuzemsko. Ale dod. je neplatca. Ale myslím že aj to by som mala samozdaniť. Nikde som podobný príklad nenašla.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    marianna, dala by sa ta tvoja sluzba zaradit do §16 ods. 7?
    ak ano, tak by sme potom mohli pouzit §69 ods.4

    neviem to ale dobre posudit, potrebovala by som presnejsi popis tej sluzby, kto komu, ako, za co fakturuje

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Luckasari, ja som platca a ods. 4 §-u 69 sa vzťahuje na §7 teda nie na mňa. Tá služba patrí presne pod § 16 ods.7. Ak by bol český dodávateľ platca, tak by v tom nebol problém. Vyfakturoval by mi bez DPh a ja by som si to samozdanila. Ale ide mi o to, že ten dodávateľ je neplatca. Tak či musím tu službu samozdaniť. Ale myslím, že to dám do DP, veď nič sa mi tým nestane. Budem mať nárok aj na odpočet. Radšej to tam šupnem.

    Nadobudnutie tovaru z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.