Zavrieť

Porady

Je pracovnik Mestskeho uradu statnym zamestnancom?

Dobry den, prosim o radu nemam v tom jasno.

Ak by som sa zamestnala na mestskom urade - Mesto XY..budem statnym zamestnencom? Verejna sprava sa deli na statnu spravu a samospravu- kam spadaju mesta a obce..teda pracovnik mesta podla mna nie je statnym zamestnancom, ale zamestnancom mesta..vedeli by ste mi to niekto upresnit? Pytam sa z dovodu podnikania, nakolko statny zamestnanec nemoze byt konatel s.r.o. Zamestnanec mesta podla mna ano, ale neviem..
Dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lienka31 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu nemam v tom jasno.

    Ak by som sa zamestnala na mestskom urade - Mesto XY..budem statnym zamestnencom? Verejna sprava sa deli na statnu spravu a samospravu- kam spadaju mesta a obce..teda pracovnik mesta podla mna nie je statnym zamestnancom, ale zamestnancom mesta..vedeli by ste mi to niekto upresnit? Pytam sa z dovodu podnikania, nakolko statny zamestnanec nemoze byt konatel s.r.o. Zamestnanec mesta podla mna ano, ale neviem..
    Dakujem..
    Áno, je to tak, ako píšeš.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    lienka31 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu nemam v tom jasno.

    Ak by som sa zamestnala na mestskom urade - Mesto XY..budem statnym zamestnencom? Verejna sprava sa deli na statnu spravu a samospravu- kam spadaju mesta a obce..teda pracovnik mesta podla mna nie je statnym zamestnancom, ale zamestnancom mesta..vedeli by ste mi to niekto upresnit? Pytam sa z dovodu podnikania, nakolko statny zamestnanec nemoze byt konatel s.r.o. Zamestnanec mesta podla mna ano, ale neviem..
    Dakujem..
    Pozri si zákon č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme, kde v § 1 sa ustanovuje, že tento zákon sa vzťahuje o.i. na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme k zamestnávateľom, ktorými sú štátne orgány, obce, vyššie územné celky a právnické osoby, ktorým zákon zveruje právomoc rozhodovať o právach a povinnostiach fyzických osôb alebo právnických osôb v oblasti verejnej správy. V tomto zákone sú tiež uvedené povinnosti a obmedzenia zamestnanca pri výkone práce vo verejnom záujme.

    lienka31 je offline (nepripojený) lienka31

    lienka31
    Dakujem, mne z toho zakona vychadza, ze obmedzenie - nesmie podnikat..sa vztahuje iba na veducich zamestnancov ak su statutarnym organom a ostatny veduci zamestnanci mozu vykonavat inu zarobkovu cinnost atd len s pisomnym suhlasom zamestnavatela. O tomto obmedzeni sa nehovori vo vztahu k radovym zamestnancom, nie na veducich poziciach, cize podla mna bezny zamestnanec mesta podnikat moze aj bez pisomneho suhlasu a oznamenia o podnikani..pochopila som to spravne? dakujem..

    Je pracovnik Mestskeho uradu statnym zamestnancom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.