Zavrieť

Porady

plná moc pri pojednávaní o rozvode od odporkyne pre navrhovataľa

Zdravím.(možno už druhý krát,ale pri odosielaní prvej otázky ma vyhodilo a neviem,či to prešlo,tak to pre istotu píšem ešte raz. Základná otázka znie,podali sme oboma stranami podpísanú žiadosť o rozvod,prišlo predvolanie na pojednávanie "súd pokladá za potrebné Vás v tomto konaní vypočuť".Nakoľko som už dosť "starý" na to aby som potreboval pred súdom prepierať
svoje súkromie a jasne som dôvody formuloval aj v návrhu, deti sú už dospelé,chcem sa spýtať ,či mi manželka ako odporkyňa môže dať splnomocnenie na zastupovanie na pojednávaní keď ja som protistrana a tým pádom nebude koho vypočúvať (iba ak mňa:-) a teda súd by mohol hneď vyniesť rozsudok "rozvádza"...Ďakujem za skoré odpovede..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Aj na rozvode sa moze ucastnik dat zastupovat , len netusim,ci to moze byt "protistrana"

    http://www.porada.sk/t54377-rozvod-ucast.html

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Viete si predstaviť, že by na pojednávaní sedela na dvoch stoličkách proti sebe, medzi ktorými je celá miestnosť?

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..hm, ty si ten súdny poriadok nejako jednoducho predstavuješ...to nie je len tak, že aha, idem sa rozviesť a už je to!...musíte tam byť obaja,súd vás vypočuje a potom rozhodne...ak by sa jeden nezúčastnil, pojednávanie sa môže odročiť...a ťahať sa donekonečna...
    ...choď tam , povedz, čo chceš, daj súhlas a potom to bude rýchlejšie..istotne...
    ..môžeš sa dať zastupovať advokátom,ak si chorý, alebo v nemocnici, ale to sú v tvojom pevnom rozhodnutí vyhodené peniaze..


    ...citujem z témy:..."chcem sa spýtať ,či mi manželka ako odporkyňa môže dať splnomocnenie na zastupovanie na pojednávaní keď ja som ....
    ..takže podľa tohoto ty by si sa zúčastnil a manželka nie...ona by ťa splnomocnila na konanie v jej mene...dobre myslím?...ty podávaš návrh, ona sa nechá zastupovať tebou- pri vašom rozvode...kde sme?..
    Naposledy upravil pepsikova : 22.01.11 at 20:47

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Rozvod je jediné pojednávanie, na ktorom musia byť prítomné obe strany.
    Neviem, aký si starý, "onehdá" mali moji svokrovi 62 + 79, a boli rozvedení až po 4. pojednávaní (dokonca museli navštíviť aj manželskú poradňu)!

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Tak toto som netušila. V čase môjho rozvodu to neplatilo,

    plná moc pri pojednávaní o rozvode od odporkyne pre navrhovataľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.