Zavrieť

Porady

Účtovanie bankových poplatkov v JÚ

Dobrý deń, chcel by som sa spítať, či je možné bankové poplatky, ktorá banka účtuje za každý vykonaný pohyb (za úhradu došlej faktúry) odpísať naraz (napr. raz mesačne). A teda namiesto cca 60 zápisov v peň. denníku by to bol iba jeden pohyb mesačne. Vo výpise je to samostatne za každú položku a to ihneď po vykonaní úhrady. Teda mi to predražuje náklady a vedenie účtovníctva.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak je to SÚKROMNÝ účet, tak nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mario1973 Pozri príspevok
    Dobrý deń, chcel by som sa spítať, či je možné bankové poplatky, ktorá banka účtuje za každý vykonaný pohyb (za úhradu došlej faktúry) odpísať naraz (napr. raz mesačne). A teda namiesto cca 60 zápisov v peň. denníku by to bol iba jeden pohyb mesačne. Vo výpise je to samostatne za každú položku a to ihneď po vykonaní úhrady. Teda mi to predražuje náklady a vedenie účtovníctva.

    Vopred ďakujem za odpoveď.
    Poplatky, rovnako aký každý pohyb na účte, účtuješ jednotlivo, tak ako v jednotlivých dňoch nastali.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, ja by som vas poprosila o takuto radu. V januari szčo platil zo sukromneho učtu aj podnikat.veci. Az od februara mal osobitne podnikatelsky ucet a osobitne sukromny. Ide mi ale o učtovanie bankovych poplatkov a urokov, mozem ich dat v JANUARI ako VOZD?

    Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

    Zuna 3
    Poprosím o radu ako sa zaúčtujú v JÚ poplatky za platbu za materiál do zahraničia. Predfaktúra bola 1730,- Eur , bankové poplatky 0,79 Eur.
    1730,-- Eur preúčtovať ako nákup materiálu a 0,79 Eur dať ako bankové
    poplatky, alebo 1730,79 Eur ako nákup materiálu?
    Ďakujem vopred za odpoveď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuna 3 Pozri príspevok
    Poprosím o radu ako sa zaúčtujú v JÚ poplatky za platbu za materiál do zahraničia. Predfaktúra bola 1730,- Eur , bankové poplatky 0,79 Eur.
    1730,-- Eur preúčtovať ako nákup materiálu a 0,79 Eur dať ako bankové
    poplatky, alebo 1730,79 Eur ako nákup materiálu?
    Ďakujem vopred za odpoveď.
    Účtujete o bankových poplatkoch, riadne podľa výpisu .

    Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

    Zuna 3
    nemám v tom jasno, keďže na bakovom výpise ne 1730,79 Eur a posielajú nám z banky aj oznámenie o debetovaní účtu a tam je uvedené:
    čiastka 1730,-- Eur ( čo je suma predfatkúry za tovar) a 0,79 Eur Poplatky -provízia za prevod. Jedná sa mi o to či tých 0,79 Eur nemám zaúčtovať ako nákup materiálu keďže na výpise je 1730,79 Eur a súvisí ten poplatok
    z úhradou za nákup materiálu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuna 3 Pozri príspevok
    nemám v tom jasno, keďže na bakovom výpise ne 1730,79 Eur a posielajú nám z banky aj oznámenie o debetovaní účtu a tam je uvedené:
    čiastka 1730,-- Eur ( čo je suma predfatkúry za tovar) a 0,79 Eur Poplatky -provízia za prevod. Jedná sa mi o to či tých 0,79 Eur nemám zaúčtovať ako nákup materiálu keďže na výpise je 1730,79 Eur a súvisí ten poplatok
    z úhradou za nákup materiálu
    Tie centy sú bankové poplatky za prevod , teda prevádzková réžia.

    Účtovanie bankových poplatkov v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.