Zavrieť

Porady

Do nákladov?

Ahojte ľudia. Mám dve otázky, prosím poraďte.
1. Tých 12.000 za životné poistenie sa dáva uprostred roka do réžie alebo na konci bude v daňovom priznaní na to kolónka?
2. Je pravda, že SZČO si može dať do nákladov nejakých 10.000 ako odmenu? Ak áno, aký je to zákon?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    1. 12.000 bude odpočítateľná položka v daňovom priznaní za rok 2005 (resp. začiatkom budúceho, kedy budeš podávať daň. priznanie).

    2. neviem (možno poradí niekto iný)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chobot
    1. 12.000 bude odpočítateľná položka v daňovom priznaní za rok 2005 (resp. začiatkom budúceho, kedy budeš podávať daň. priznanie).

    2. neviem (možno poradí niekto iný)
    Súhlasím, len sa opýtam, akú odmenu? Od koho?

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ja neviem od koho. Ale nejaký človek to niekde počul, chce si znížiť náklady a mne teraz stále telefonuje nech mu to zistím.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana hlavata
    Ja neviem od koho. Ale nejaký človek to niekde počul, chce si znížiť náklady a mne teraz stále telefonuje nech mu to zistím.
    To bude nejaké kačiatko, alebo kačica.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tu pôjde asi o podobný prípad, o akom sa diskutuje v téme "Jednorazový príjem". Alebo sa mýlim?

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Tá suma sa mi zdá, že platila do konca roku 2003. Keď mal niekto jednorázový príjem do 10 000,-SK, tak to nepodliehalo zdaneniu. Teraz to už neplatí, ale pozrí si zákon o dani z príjmu §9, ods. h.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    2. Je pravda, že SZČO si može dať do nákladov nejakých 10.000 ako odmenu? Ak áno, aký je to zákon?[/quote]


    Zuzi , to mám chápať ako po Mikulášsky žartík . Myslím , že takú láskavosť by parlament neprežil , a ani náš ŠR .

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Po revolúcii vznikali prvé živnosti na základe zákona o príjmoch obyvateľstva. Živnozákon ešte nebol.
    Vtedy platila ako nákladová položka tzv. podnikateľská odmena vo výške oných 10 tis./mes. Podľa počtu mesiacov trvania živnosti v kalendárnom roku. Bola to nákladová položka - niečo ako "zaručená mzda podnikateľa". Vidno, že u niektorých ľudí sa traduje doposiaľ.
    Toľko z histórie.

    AjaJ je offline (nepripojený) AjaJ

    AjaJ
    podľa_mňa_si_SZČO_nemôže_uplatniť_výdavok_1 0tis._ani_inú_čiastku_ako_odmenu,_ktorú_si_poto m_uplatní_ako_daňový_výdavok.Jeho_príjmy_sú_ niečo_ako_príjmy_zamestnancov_zo_záv.činnosti. Každému_sa_jeho_príjem_musí_zdaniť.Aj_SZČO_s i_musí_svoje_príjmy_zdaniť_v_daňovom_priznaní _na_konci_roka_(do_31.marca_nasledujúceho_roka).S ZČO_si_od_svojho_daňového_základu_odpočíta_n ezdaniteľnú_časť_platnú_v_danom_roku.
    Čiže_odmena_podnikateľa-jeho_mzda_sa_v_JU_priradí_do_výdavkov_neovplyvň ujúcich_základ_dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.