Zavrieť

Porady

Vratenie zrazkovej dani z urokov na terminovanom vklade

Dobry den.

Som dochodca a mam zaujem o vratenie zrazkovej dane, ktora mi bola zrazena z pripisanych urokov na vkladovych uctoch v banke.

Otazky:

a) Ake su podmienky a kriteria preto, aby som o vratenie, cestou danoveho priznania, mohol poziadat? Ide o kriteria charakteru "Vyska dochodku", alebo "Vyska urokov". Kopie bankovych vypisov samozrejme prilozim.

b) Pripisane uroky sa uvadzaju v Danovom priznani v Tab. c.2. Riadok 2. Je to tak?

Dakujem za odpoved

Zd
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    áno, vráti.. úroky zadáš v VII. oddieli riadok 2... NČZD si neuplatňuje
    b) Pripisane uroky sa uvadzaju v Danovom priznani v Tab. c.2. Riadok 2. Je to tak?

    áno - DP typu B

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    Zdeno13 Pozri príspevok
    Dobry den.

    Som dochodca a mam zaujem o vratenie zrazkovej dane, ktora mi bola zrazena z pripisanych urokov na vkladovych uctoch v banke.

    Otazky:

    a) Ake su podmienky a kriteria preto, aby som o vratenie, cestou danoveho priznania, mohol poziadat? Ide o kriteria charakteru "Vyska dochodku", alebo "Vyska urokov". Kopie bankovych vypisov samozrejme prilozim.

    b) Pripisane uroky sa uvadzaju v Danovom priznani v Tab. c.2. Riadok 2. Je to tak?

    Dakujem za odpoved

    Zd
    Pekny den,

    ako vyplni dochodca DP, ak ma dochodca vyssi dochodok ako 4025,7, ale nizsi prijem z urokov, ako 1/2 z NCZD,

    neuplatnuje si ziadnu cast z NCZD? ale dan z urokov sa mu vrati, kedze prijem bol nizsi ako NCZD?

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    ewita888 Pozri príspevok
    áno, vráti.. úroky zadáš v VII. oddieli riadok 2... NČZD si neuplatňuje
    dakujem ,


    este prosim, ako zapisem v X. oddiely vypocet dane, ak tam nezadam NCZD, co nasledne sposobi, ze na riadok 77 (zaklad dane) by som mala vlozit rozdiel riadkov, co vyjde celkovy prijem z urokov?

    kde sa prejavi, ze dan bude 0, kedze prijem z urokov bol nizsi ako 1/2 nczd, aj ked teoreticky vychadza dan 19%?

    a este, ci som dobre pochopila, to znamena, ze vyska dochodku neovplyvnuje vratenie zrazenej dane z urokov, iba samotny prijem z urokov? preto je potom dolezite rozlisit sumu prujmu urokov, a pripadne nedlozit vsetky vypisy, ak prijem je vyssi ako 1/2 NCZD?

    a ak dochodca ma prijem vyssi ako 1/2.., a ma to len na jednom vypise, no ziadat bude iba cast vysky zrazenej dane - presne do vysky 1/2.., je to tak priechodne?

    dakujem
    Naposledy upravil mona091 : 15.02.11 at 08:03

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    prosim, vie mi niekto poradit, ako vyplnim IX. a X. oddiel?
    (dochodca, dochodok nad 4300€, prijem z urokov do 1000€

    IX.oddiel = r. 60, 62, 64, 66, 67, 68
    X. oddiel = r. 69 = zaklad dane vo vyske prijmu z urokov
    a ako dalej?
    kde sa mi prejavi 0-ova danova povinost?

    preddavok r. 99 a preplatok r.106

    dakujem

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Len by som sa chcela uistiť. O vrátenie dane z úrokov môže požiadať aj invalidný dôchodca?

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Skúsim sa opýtať ešte raz. O vrátenie dane z úrokov môže požiadať dôchodca. Týka sa to aj invalidného dôchodcu?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Liptáčik Pozri príspevok
    Skúsim sa opýtať ešte raz. O vrátenie dane z úrokov môže požiadať dôchodca. Týka sa to aj invalidného dôchodcu?
    môže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.