Zavrieť

Porady

overiť platiteľa

Na stránke drsr.sk som si našiel oddiel kde by sa malo zisťovať, či aákazník je alebo nie je plátcom DPH, ale akosi mi to nejde. Viem iba IČO zákazníka apotrebujem zistiť či je plátca
Poradíte ako?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    plavčík
    Na stránke drsr.sk som si našiel oddiel kde by sa malo zisťovať, či aákazník je alebo nie je plátcom DPH, ale akosi mi to nejde. Viem iba IČO zákazníka apotrebujem zistiť či je plátca
    Poradíte ako?
    ďakujem
    Musíš vedieť jeho DIČ, alebo meno, na základe IČO sa nedá vyhľadávať.
    Ale ak vieš IČO, a je to fyzická osoba, nájdeš jeho meno na stránke
    http://www.zrsr.sk/zr_ico.aspx, ak právnická osoba, na www.orsk.sk

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    plavčík
    Na stránke drsr.sk som si našiel oddiel kde by sa malo zisťovať, či aákazník je alebo nie je plátcom DPH, ale akosi mi to nejde. Viem iba IČO zákazníka apotrebujem zistiť či je plátca
    Poradíte ako?
    ďakujem


    Tu si podla nazvu najdes, ci je alebo nie je platca DPH. Staci zadat jeho meno a priezvisko /ak je FO/, alebo nazov firmy /ak je PO/ do polozky "NAZOV" a dat vyhladat. Ak je platca, vypluje ti to rovno jeho IC DPH, ak ho nenajde, nie je platca. Odporucam vypisovat nazov a obec, inak to dlho hlada.
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4h3cgTJgFhABlTAW9 _XIz83VT9AvyA3otzRUVERAEVd9Yg!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfRDU!?nID=6_0_BA&cI D=6_0_BA''

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    je to PO a zadával som tam jeho názov išiel som takto:
    - www.drsr.sk
    - zoznam platiteľov DPH
    a v tabuľke:
    -názov, som zadal jeho meno
    -obec....jeho mesto
    a dal som vyhľadať....je to takto správne??

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ešte poradím - v prípade, ak vieš IČO a je platca, tak zadaj do kolonky pre DIČ to IČO a daj pred neho dve nuly. Viem, že to v prípade PO funguje, ale v prípade FO neviem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.