Zavrieť

Porady

registracia na DU

Dobry den, chcem sa spytat ohladom registracie na DU pri prenajme nehnutelnosti. Nehnutelnost prenajimam od 1.11.2008, registrovat som sa bola az teraz a podla uctovnicky som musela registrovat aj manzela, lebo zisk s prenajmu sme si delili na polivicku. Teraz prisli pokuty z DU za neskoru reg., mne 66,38 a manzelovi 100,00 eur. Dozvedela som sa ze manzela som vlastne vobec nemusela registrovat lebo sme v bezpodielovom vlastnictve nehnutelnosti a na zmluve o prenajme som prenajimatel uvedena a podpisana iba ja. Mozem na DU zrusit registraciu manzela s tym ze bol registrovany omylom a vyzidat si odpustenie platenia pokuty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš to skúsiť, ťažko radiť, ked raz už registrácia bola,
    ale máš aspoň argument.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to neviem, myslím si, že nie.
    Aj ked na nájomnej zmluve by mali vystupovať obaja manželia.

    haraximova je offline (nepripojený) haraximova

    haraximova
    ja mam z toho vsetkeho riadny zmatok, ze koho a kam registrovat, teraz prichadzam na to ze ani ja som nemusela byt registrovana, prenajimam totiz len jednu miestnost v byte. moja situacia je takato : od 1.11.2008 prenajimam izbu konatelovi sro, mame zmluvu o prenajme plochy cca 6m2 podpisanu mnou a nim, prenajom bol dohodnuty na 5000sk mesacne, tento zisk si delim s mnzelom na polovicu (na danovom priznani) ktory je bezpodielovym spoluvlastnikom bytu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.