Zavrieť

Porady

Čo tvorí príjem z prenájmu

Do príjmu z prenájmu sa počíta príjem bez energií alebo aj to treba pripočítať?V zmluve mám hodnotu za prenájom a príjem za energie podľa zálohových faktúr.Rozdiel spotreby potom raz ročne doplatia.
Usporiadat
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Do príjmu z prenájmu sa počíta príjem bez energií.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
si si istá?
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Ak máš aj príjem od nájomcu za energie, tak podľa mňa to musíš pripočítať k príjmu z prenájmu.
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

1. buď máš určitú sumu za prenájom -fixnú, kde máš zahrnuté výdavky za energie
2. alebo máš príjem z prenájmu a energie platí nájomca alebo ty, dopláca nájomca a potom sa zúčtujú.
7 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Aj keď nájomník platí energie napriamo dodavateľom energií, u prenajímateľa sa to berie do príjmu, prikladám link zo SME
http://ekonomika.sme.sk/c/5271059/ak...by-garaze.html
7 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

A čo v prípade keď energie sú prepísané priamo na nájomcu?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak ci tak su prijmom toho, kto prenajima nehnutelnost.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Aj keď nemá žiadny príjem, veď ani nevie koľko teraz platia za energie.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz, vyzera to tak. Zase na druhej strane, kto prenajima byt zadarmo?
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

tetrisss Pozri príspevok
Tak ci tak su prijmom toho, kto prenajima nehnutelnost.
Prečo ? Ak na prenajímané priestory sú samostatné hodiny, a nájomca je prihlásený ako odberateľ energie, ktorú si aj sám platí, nevidím dôvod, prečo by si platby za energiu mal dať prenajímateľ do príjmu.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ja som netvrdila, že prenajíma byt zadarmo, myslela som tým príjmy z energii. On dostáva za prenájom, len všetky energie sú prepísané priamo na nájomcu a nájomca platí zálohové platby a na neho chodia aj vyúčtovacie faktúry za energie. Prečo by to potom mal zdaňovať prenajímateľ?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Pozrite si prispevok c.6 a link, ktory tam je pridany a precitajte si to tam, je to jasne vysvetlene, ze je to brane ako prijem prenajimatela.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Nevidím dôvod, aby služby, ktoré si majiteľ nehnuteľnosti neobjednal a ani mu neboli dodané, boli jeho príjmom.
Súhlasím s tým, že je jeho nepeňažným príjmom, ak je odobratá služba fakturovaná majiteľovi a platí ju nájomca.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja som toho istého názoru. Napr. FO prenajíma nebytový priestor s.r.o., tá si odoberá všetky energie na svoje IČO, resp. IČ-DPH.
Ako by k tomu prišiel prenajímateľ, keby si musel dať do príjmu aj všetky energie, ktoré spotrebovala pre svoj chod s.r.o.?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No a co, ked si ich da do prijmu, vsak ich da aj do vydaja.
1 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

tetrisss Pozri príspevok
No a co, ked si ich da do prijmu, vsak ich da aj do vydaja.

A ako si ich dá do výdaja, keď zmluva je s elektrárňami priamo na nájomcu, nie na prenajímateľa. Nesúhlasila by som s tým, osobne prenajímame priestory a pri kontrole na DÚ nikdy to tak nebolo brané. Kto bol prihlásený na odber ( prihlásené hodiny), ten to aj platil (nájomca) a dával si to do výdavkov. Je iné, keď je prihlásený na "hodiny" prenajímateľ a je to len v zmluve ošetrené, že platby bude platiť priamo nájomca.
1 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

tetrisss Pozri príspevok
No a co, ked si ich da do prijmu, vsak ich da aj do vydaja.
Už som to tu napísal.Elektrinu a plyn na kúrenie v mojom obchodnom priestore má prihlásenú môj nájomník a sám si to platí.
1.Čo si mám dať do príjmu ja?
2.Čo si mám dať do výdavkov ja?
KEĎ SOM PRIŠIEL NA SPP A SSE S LISTOM VLASTNICTVA A CHCEL VEDIEŤ KOĽKO SA TAM PLATIA ZÁLOHY ANI SA SO MNOU NEBAVILI,ONI SÚ V ZMLUVNOM VZŤAHU S MOJÍM NÁJOMNÍKOM,NIE SO MNOU AJ KEĎ ICH MERADLÁ SÚ V MOJOM PRIESTORE.
Tetrisss,čo by si robil na mojom mieste?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

tetrisss Pozri príspevok
No a co, ked si ich da do prijmu, vsak ich da aj do vydaja.
To bude mať vo výdavkoch aj nájomca /s.r.o./, aj prenajímateľ /FO/? A v príjmoch prenajímateľ a aj poskytovateľ služieb? .... nemôžem si pomôcť, ale môj rozum to nechce pochopiť ...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No neviem, mne to jasne vyplyva, ze najomca musi dat do prijmu aj energie,ako sa k tejto hodnote dostat, to neviem a co tak ist za najomnikmi? Inak je to take divne, ale zase na druhej strane si treba uvedomit, ze aj zdanovanie tychto prijmov je podivne, lebo tam je odpocitatelna cast a ta by ako uplatnovala pri cistom najomnom a pri najomnom spolu s energiou? Bolo by to spravodlive, no asi nie.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nasla som dalsi clanok, ktory pojednava o energiach http://financie.etrend.sk/dane-a-odv...-prenajmu.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať