Zavrieť

Porady

Ako na daňové priznanie?

V roku 2010 som bol zamestnaný do 31.5.2010, potom šiel zamestnávateľ do konkurzu a dal mi výpoveď. Vyplatil mi za osem mesiacov iba zlomok mzdy 1400.- eur. Dostal som od soc.poisťovne vyplatené z garančného fondu 2169,10 eur. Od 1.6. do 30.11.2010 som bol na podpore, v decembri už bez podpory a od 1.1.2011 som zamestnaný. Ako mám postupovať pri daňovom priznaní? Za odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Darina1234 Pozri príspevok
    Prosim o radu, znamy bol cely rok nezamestnany, ale dostal v januari2010 vyplatenu navyčerpanu dovolenku, ake potvrdenia potrebuje k DP2010
    Ak má výplatnú pásku, pozri či mal zrazenú daň a aká je výška hrubej mzdy

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Darina1234 Pozri príspevok
    Prosim o radu pri DP, na vyplatnej paske za dovolenku je hruba mzda 42,41EUR a dan nie je zrazena, , od 18.03. 2010 je v evidencii uchadzačov o zamestnanie , ake povrdenia treba doložiť a ako vyplniť DP typu A
    Darinka, príjem nepresahuje 1/2 NČZD, nemusí podávať DP, ani žiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane. Zamestnávatel by mu mal poslať do 10.3.2011 Potvrdenie o zdanitelnej mzde. Nech si ho odloží, ak by ho náhodou DU vyzval na podanie DP, potom ho treba podať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    malo by ti stačiť vyplniť DPFO A, máš potvrdenia?

    Mirzal je offline (nepripojený) Mirzal

    Mirzal
    Mám iba výplatné pásky, zápočet rokov a bankové výpisy. V daňovom priznaní sa uvádza príjem skutočne obdržaný alebo podľa pásky? Stačilo by na potvrdenie príjmu čestné prehlásenie? Ďakujem

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Prosim o radu, znamy bol cely rok nezamestnany, ale dostal v januari2010 vyplatenu navyčerpanu dovolenku, ake potvrdenia potrebuje k DP2010

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Prosim o radu pri DP, na vyplatnej paske za dovolenku je hruba mzda 42,41EUR a dan nie je zrazena, , od 18.03. 2010 je v evidencii uchadzačov o zamestnanie , ake povrdenia treba doložiť a ako vyplniť DP typu A

    Ako na daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.