Zavrieť

Porady

zapach

mam teplovodnú krbovú vložku a pri kúrení z nej vychádza zápach, ako keby zhorený prach. neviem či je chyba v mriežkach alebo vo vložke. prosím o radu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alltracboy Pozri príspevok
    vravel ze citi prach a nie dym. to z drevom nebude mat nic spolocne. ja ked v izbe zakurim v zaprasenom krbe tak to tiez smrdi spalenym prachom.
    Ved ani ja nehovorim o dyme

    Ale z makkeho dreva sa znecistuju dymovody (zvnutra) usadenou vrstvickou,ktora smrdi po zhorenine- na to som myslela v predoslom prispevku

    Ale pricin moze byt viacero, tazko radit na dialku.Mozno by bolo dobre aj vediet,aka je to KV (znacka) a z akeho je materialu...
    prip. kolko v nej kuril-mozno este stale "smrdi" novotou-vypaluje sa

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    juraj 1 Pozri príspevok
    nová krbová vložka, máme ju cca 1 rok, kúrim mäkkým drevom
    No,makke drevo ti dost zanasa komin,nie je vhodne na kurenie v KV.Tusim, ze problem bude pravdepodobne tam...

    Treba kurit suchym drevom,ked uz je krb dobre rozkureny, makke iba po troche pridavaj k presusenemu (ako ho potrebujes minut)

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    prach sa dostava do krbu cez tie diery -kominovy efekt. mozes skusit tu spodnu uzatvorit ak sa krb nepouziva.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    vravel ze citi prach a nie dym. to z drevom nebude mat nic spolocne. ja ked v izbe zakurim v zaprasenom krbe tak to tiez smrdi spalenym prachom.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    no nech len patra. Logika hovori ze, drevo na to nemoze mat ziaden vplyv, ani komin, ani znacka komina. Ide predsa o dva oddelene okruhy. Spaleny prach je tak specificky zapach, ze sa da lahko rozoznat.
    chlapik asi zakuril po dlhej dobe. A ked ma este ventilatory, tak je to celkom logicke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.