Zavrieť

Porady

Hromadné preceňovanie v internetovom obchode z cenníka dodávateľa.

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či neexistuje program ktorý by umožňoval:
- importovať cenník tovaru od dodávateľa
- preceniť tovar na mojom internetovom obchode
Preceňovanie by bolo na základe kódov tovaru. problém je v tom ,že iné kódy mám na internetovom obchode a iné v cenníku od dodávateľa.

Prípadne už ste sa s týmto problémom niekto stretol?

Ďakujem za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    neofree Pozri príspevok
    Preceňovanie by bolo na základe kódov tovaru. problém je v tom ,že iné kódy mám na internetovom obchode a iné v cenníku od dodávateľa.
    Keď sú kódy iné, ako to chcete robiť na základe kódov? V prvom rade by ste museli kódy zjednotiť, resp. vo svojom internetovom obchode (stačilo by aj interne v databáze) navyše ku každej položke doplniť kód dodávateľa. Potom je možné riešiť preceňovanie položiek. Ak Váš internetový obchod takú funkciu neobsahuje, tak by sa dala doprogramovať.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Dalo by sa to poriesit napr. funkciou hromadnej zmeny cien (o %) podla dodavatela, druhu tovaru, kategorie.
    Zalezi na systeme, na ktorom obchod funguje a ake funkcie podporuje. Vacsina CMS podporuje import dat, tam vsak musia byt uvedene povinne hodnoty a dodavatel by vam ich musel davat v predpisanom formate.
    Alebo potom uz len rucne.

    Hromadné preceňovanie v internetovom obchode z cenníka dodávateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.